Bugünkü
Takvim

O Justin, ben Alper’im

13 yaşında ama şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Genç popçu Alper Erözer'in AVM'lerde verdiği konserler dolup taşıyor. Sosyal medyada herkes onun şarkılarını paylaşıyor. Şarkısında "Biraz da eğlence lazım" dese de o yıldız olmak için çok çalışıyor

13 yaşında ama şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Genç popçu Alper Erözer'in AVM'lerde verdiği konserler dolup taşıyor. Sosyal medyada herkes onun şarkılarını paylaşıyor. Şarkısında "Biraz da eğlence lazım" dese de o yıldız olmak için çok çalışıyor.

Haftada üç gün dans , bir gün gitar, bir gün de şan dersine gidiyor. Okul zaten zamanının büyük bir bölümünü alıyor. Neyse ki bu yoğun tempoda bize de zaman ayırmayı başarıyor. Kimden mi bahsediyorum? 13 yaşındaki popçu Alper Erözer'den... Hani şu şarkısında "Enerji, enerji. Azıcık da sinerji" diyen cool çocuktan.
Moda'da buluşmak için sözleştiğimiz kafeye gecikmeli geliyor, Alper. Yanında "Hem menajerim, prodüktörüm hem de her şeyim" dediği babası Cenk Erözer de var. Videolarını izlediğim Alper beklediğim gibi cool bir çocuk. Haline tavrına baktığınızda 13 yaşında demek zor. Yaptıklarını anlatmaya başlayınca ne kadar çalışkan olduğunu anlıyorum. Okuldan arta kalan zamanda yoğun bir temponun içinde.

SORULAN SORULAR ARTTI
Babası Cenk Bey başlıyor anlatmaya: "Alper küçük yaşlardan beri aynanın önüne geçip JustinBieberşarkılarını ezberler, dans ederek söylerdi. Ruhunda var oyunculuk ve müzik, tesadüfen bu günlere gelmedik. Ebeveyn olarak çocuğunuzu ne kadar bu işlere yönlendirseniz de zorlamayla olacak şeyler değil. Başarı tamamen kendisine ait. Başka çocuklar evde oyun oynarken o saatlerini harcadı seçmelerde."

Bu süreci okulla beraber nasıl sürdürdüğünü sorunca Alper kendinden emin cevap veriyor: "Derslerime yansıtmıyorum çünkü hepsi bir plan ve program içinde. Konserlere hafta sonları çıkıyorum. Stüdyo ve dans çalışmalarımı da okuldan sonra olacak şekilde planlıyoruz."
Merak ettiğim konulardan biri de şöhretin Alper'in günlük hayatına nasıl yansıdığı. "Okulda, sokakta insanların sana karşı tavırları değişti mi?" sorusuna: "Uzun süredir arkadaşım olan insanlarla ilişkim değişmedi ama okuldaki arkadaşlarımın ilgisi, bana sorulan sorular arttı. Öğretmenlerimle ilişkim de aynı şekilde devam ediyor."

KONSER BİLETLERİ YOK SATIYOR
Alper Batılı tarzda müzik yapıyor. Albümdeki dokuz şarkıdan altısı İngilizce. Yerli Justin Bieber olarak anılıyor. "Sen kendini Justin'e benzetiyor musun?" diye sorduğumda "Justin'i çok seviyorum, şarkılarını da öyle. Yaşımızdan dolayı benzetildiğimizi düşünüyorum. Ama o Justin ben Alper'im" diye yanıtlıyor.