Bugünkü
Takvim

Ceren Hindistan'dan şok itiraflar

'Çocuğunu tedavi ettirmeyen anne' haberiyle gündemde olan Ceren Hindistan konuyla ilgili sessizliğini bozdu. Ünlü model "Hamileyken iki saat boyunca yerde kemerle dayak yedim" dedi.

'Çocuğunu tedavi ettirmeyen anne' haberiyle gündemde olan Ceren Hindistan konuyla ilgili sessizliğini bozdu. Posta'nın haberine göre, ünlü model "Hamileyken iki saat boyunca yerde kemerle dayak yedim" dedi.

İşte Hindistan'ın açıklamaları:

- 27 Ekim gecesi Arya yoğun ateşle birlikte kusmaya başladı. Sabah 5'te apar topar Ataşehir'deki bir hastanenin aciline gittik. Hemen ultrasona aldılar. Sonrasında anestezi verildi ve MR'a girdi. Böbreğinde tümör olduğunu söylediler. Dünyam başıma yıkıldı. Çünkü daha önce en küçük bir belirtisi yoktu. Çok sinsi ilerleyen bir hastalıkmış. Son raddeye gelmeden anlaşılmıyormuş. Bizi ambulansla Şişli'deki bir onkoloji kliniğine yönlendirdiler. Orada Arya'nın enfeksiyonlu olduğu ve kalbinin durma noktasında olduğu söylendi. Antibiyotikle enfeksiyonu düşürmeye çalıştılar. Çünkü tümör kendi içinde kanama yapıyordu. Biran önce çıkartılıp alınması gerekiyordu.

- Çaresizce babasını aradım hemen. Ağlayarak, "Ümit çık gel, Arya kansermiş" dedim. Sonra da yanlış tanı konulduğu söylendi bize. "Hastalık birinci evrede. Yüzde 95 yaşama şansı var. Korkulacak hiçbir şey yok " dediler. "Allaha şükürler olsun" deyip odamıza yerleştik. Babamız ne yazık ki o gün akşam üzeri gelebildi. Beyefendi grand tuvalet giyinmiş, parfümlerini sıkmış, kösele ayakkabılarıyla, çıktı karşımıza. Bir saat durup gitti. Bir gece bile refakatçi olarak kalmadı. Hep arkadaşım Çiğdem yanımdaydı. Neyse... İki gün sonra doktorlar babasıyla beni karşılarına alıp, "Biz 1. Evre sanıyorduk, MR görüntülerini inceleyince 3. evrede olduğunu anladık. Yüzde 50 yaşama şansı var" dediler.

- Fenalıklar bununla bitmiyor. Biyopsi yapacağız dediler. "Küçücük çocuğa nasıl biyopsi olur" dedik. Üçüncü gün tekrar karar değiştirildi. İlk gün incelenmesi gereken MR görüntülerinin daha yeni incelendiğini anladık. Bu sırada Arya ünite ünite kan alıyor. Antibiyotik alıyor. Kalbi durmasın diye dil altları alıyor. Hala karar yok. En sonunda, "Enfeksiyonu kurutacağız, kemoterapiyle tümörün hacmini küçültüp sonra böbrekle beraber alacağız" dediler. Teşhisten bir buçuk ay sonra ameliyat edildi Arya. Bunların hepsi kayıt altında.

- Kemoterapiye devam edildi. Aynı anda radyoterapi alıyordu. Sonunda 10 kiloya düştü. O kadar ishal oldu ki vücudunda su kalmadı çocuğumun. Zaten tek böbrekle yaşıyordu. Başka onkologlara danıştım. İnanmadılar, ishalken tedaviye devam edildiğine. Arya'nın o hallerini ben internete bile koymadım. Buyurun siz bakın, (Telefondan fotoğrafını gösteriyor).