En pahalı otomobiller

Türkiye'de satılan en pahalı araç 547 bin euro ile Bentley Mulsanne. 300 bin eurodan pahalı da 15'in üzerinde model bulunuyor Gelişen ekonomiler, artan gelir ve teknoloji, tüketim alışkanlıklarını da değiştiriyor. Lüks tüketim aracı olarak hayatımıza giren ve kısa bir süre içinde bir 'ihtiyaç' haline gelen otomobil de değişen alışkanlıkların önemli bir örneği. Cazip kampanyalar ve ödeme seçenekleriyle otomobil sahibi olmanın giderek kolaylaştığı günümüzde markalar, zengin müşteriler için de fiyatları dudak uçuklatan modeller üretmekten vazgeçmiyor.

Cazip kampanyalar ve ödeme seçenekleriyle otomobil sahibi olmanın giderek kolaylaştığı günümüzde markalar, zengin müşteriler için de fiyatları dudak uçuklatan modeller üretmekten vazgeçmiyor.
Lamborghini: Markanın arkadan itişli tek model olan Gallardo LP 550-2, 550 beygir gücüyle 320 km/s hıza ulaşabiliyor.
Maserati: Türkiye'de sadece 2 şanslı kişinin sahip olabileceği GranTurismo MC Stradale'de 450 beygirlik V8 motor görev yapıyor.
Mercedes Benz: Markanın makam aracı S600 Long, 517 beygirlik V12 motoruyla 0'dan 100 km/s'ye 4.6 saniyede ulaşabiliyor. Aracın ağırlığı 2.5 tonu seviyesinde.
Mercedes Benz: Martı Kanat olarak bilinen SLS AMG, 571 beygirlik V8 motora sahip ve 3.8 saniyede 100 km/s sürate çıkabiliyor
DİĞER GALERİLER