Dünya devinin ilk elektrikli modeli üretime hazır! İşte Aston Martin Rapide E... (En az yakan dizel otomobiller)

Lüks otomobil tutkunlarının en sevdiği markalardan biri olan Aston Martin, tarihindeki ilk elektrikli otomobili olan Rapide E'nin örtüsünü açtı. Dünya çapında 155 adet üretilecek olan otomobil 602 beygir gücünde ve 0'dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabiliyor.

İngiliz üretici Aston Martin'in tarihindeki ilk elektrikli otomobili olan Rapide E'nin örtüsü açıldı. Yapılan açıklamaya göre, tamamen elektrikli iki motora sahip olan Rapid E, dünya çapında 155 adet üretilecek. 602 beygir gücündeki Rapide E, 0'dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabiliyor.

İngiliz süper spor otomobil üreticisi Aston Martin, dünyada yükselen elektrikli araç trendine kayıtsız kalmayarak, tarihindeki ilk elektrikli otomobilini üretmeye hazırlanıyor.

Markanın dört kapılı modeli Rapide'in üzerine inşa edilen aracın, Williams Advanced Engineering şirketi ile birlikte geliştirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, Rapide E adı verilen otomobilden ilk etapta 155 adet üretilecek. Rapide E'nin yıl sonunda satışa çıkması bekleniyor.

Otomobilin kaputunun altında yer alan tamamen elektrikli iki motor, 602 beygir güç ve 950 Nm tork değeri sunuyor.

DİĞER GALERİLER