Yeşilçam'ın unutulmaz filmi Süt Kardeşler'in Afife'si Jale Altuğ herkesi şaşırttı! Bakın kimin eşiymiş!

Unutulmaz Yeşilçam güldürü klasikleri deyince akla gelen ilk örneklerden biridir Süt Kardeşler. Belki yüzlerce kez TV'de rast gelmiş ve yine de hiç bıkmadan, usanmadan, kahkahalarla izlemişizdir. Şaban'a, Ramazan'a, Hüsamettin'e gözümüzden yaş gelene dek gülmüş; Gulyabani denen canavardan tırsmışızdır muhakkak. Bu bağlamda Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri arasında yer alan Süt Kardeşler'de Afife karakterini canlandıran Jale Altuğ'un kocası bakın kim çıktı. Türk sinema tarihinin efsaneleri arasında gösterilen ve Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Halit Akçatepe gibi isimlerin yer aldığı yıllar geçmesine rağmen halen izlendikçe güldüren Süt Kardeşler filmiyle karşımıza çıkan Jale Altuğ herkesi şaşırttı.

Unutulmaz Yeşilçam güldürü klasikleri deyince akla gelen ilk örneklerden biridir Süt Kardeşler. Belki yüzlerce kez TV'de rast gelmiş ve yine de hiç bıkmadan, usanmadan, kahkahalarla izlemişizdir. Şaban'a, Ramazan'a, Hüsamettin'e gözümüzden yaş gelene dek gülmüş; Gulyabani denen canavardan tırsmışızdır muhakkak. Bu yüzdendir ki, dönüp dolaşıp sıkılmadan izlenen filmlerin izleyiciyle arasında kurduğu bir samimiyet bağı olduğunu düşünür dururum hep. Belki filmde geçen birçok şey çok saçmadır ya da filmin, üzerine saatlerce konuşulacak bir sanatsal değeri yoktur; ama kurduğu bu güçlü samimiyet bağı onu en değerlilerden biri yapmaya yeter de artar bile.

İşte bu minvalde bir filmdir Süt Kardeşler. Hayatın kaosunda birkaç saatliğine de olsa Dünya ile aramıza bir set çekip tüm yorgunluklarımızı, kırıklıklarımızı unutturur. İnsan kalmış yanlarımızla gülebilmemizi mümkün kılarken ısıtır ruhlarımızı. Her şeyin IMDB'de yüksek skor almak ya da değeri altınla ölçülen ödüller kazanmaktan ibaret olmadığının en güçlü kanıtlarından biridir. Şimdilerde çoğu çok uzaklarda olan güzel insanları yeniden görüp, onlara sarılabilmek ise cabası…

Türk sinema tarihinin unutulmaz filmleri arasında yer alan Süt Kardeşler filminde Afife karakterini canlandıran Jale Altuğ ile ilgili ortaya çıkan gerçek herkesi şaşırttı.

Başta Jale Altuğ olmak üzere birçok ünlü ismin akrabalarını sizler için derledik.

İŞTE CAN YAMAN'IN BABASI

DİĞER GALERİLER