Vav TV İzle

Sadri Alışık’ın oğlu Kerem Alışık yıllar sonra itiraf etti! Bir Zamanlar Çukurova’nın Fekeli’si meğer...

Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık yıllar sonra itiraf etti! Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin düzenlediği Altın Baklava Film Akademisi 6. Uluslararası Öğrenci Film Festivali'nde jüri üyesi olan Atv'nin reyting rekortmeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova'nın Fekeli'si Kerem Alışık, çok özel açıklamalarda bulundu. "Fedakarlıklar olmadan arzu edilen şeylere ulaşmak kolay olmuyor" diyen Kerem Alışık, Sadri Alışık'ın oğlu olmanın avantajı olduğu gibi dezavantajlarını da yaşadığını ifade etti. "İnsanlar sizi onlarla kıyaslamak zorunda kalıyorlar. Kendi kimliğini ispat etmek için iki defa yaşamak, uğraşmak zorunda kalıyorsun" diyen Bir Zamanlar Çukurova'nın Fekeli'si açıklamalarıyla dikkat çekti.

"KENDİ KİMLİĞİMİ İSPAT ETMEK İÇİN İKİ DEFA YAŞAMAK ZORUNDA KALDIM"

Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık yıllar sonra itiraf etti! Bir Zamanlar Çukurova'nın Fekeli'si oyuncu Kerem Alışık, usta oyuncu Sadri Alışık'ın oğlu olmanın zorluklarını anlattı.

Altın Baklava Film Akademisi 6. Uluslararası Öğrenci Film Festivali her geçen yıl başarı çıtasını daha da yukarı taşıyor. 'Hem online hem de fiziksel festival nasıl kusursuz yapılır?' sorusuna en iyi yanıtı da organizasyonuyla verdi.

32 ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenci ve 200'ü aşkın film başvurusu yapılan festivale, öğrencilerin online olarak kendi ülkelerinden mesajlarıyla ödül törenine bağlanmaları çok değerliydi. Öte yandan pandemi tedbirleri alınarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen söyleşiler geleceğin sinemacılarına ilham oldu.

Özellikle sahnede söyleşi yaptığım Türk dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarının başarılı yapımcısı aynı zamanda festivalin jüri başkanı Timur Savcı ve jüri üyesi usta oyuncu Kerem Alışık'ın gençlere verdiği öneriler büyük alkış aldı.

Timur Savcı'nın kariyer yolculuğundaki başarı öyküsü, geleceğin sinemacılarına 'Ben yaptım siz de yapabilirsiniz' mesajını verdi. Savcı, hikayesini öyle güzel anlattı ki anlatırken yer yer 'Bakın benim de başaramadığım zamanlar oldu' samimiyeti vardı. Timur Savcı, üç sezondur devam eden 'Bir Zamanlar Çukurova' dizisinin aynı zamanda yine Atv'nin reytinglerde zirvede yer alan 'Maraşlı' dizisinin, TRT1'deki 'Teşkilat'ın, dijital platformlarda 'Ögrenci Evi'nin, 'Şahmaran'ın yapımcısı, tam bir başarı örneği ve bugünlere hep doğru hayaller kurarak ve çok çalışarak gelmiş. Kerem Alışık ve Timur Savcı ile sohbetimizden aklımda kalanları yazdım.