Kurtlar Vadisi dizisinin Tombalacı Mehmet'i son haliyle şaşırttı! Haldun Boysan kimdir, kaç yaşında?

Bir döneme damgasını vuran Kurtlar Vadisi dizisinde Tombalacı Mehmet karakterini canlandıran Haldun Boysan'ın son hali herkesi şaşırttı. Dizide gösterdiği performansla herkesi kendisine hayran bırakan Süleyman Çakır ve Polat Alemdar'ın baş düşmanlarından biri olan Tombalacı Mehmet adından yine söz ettirmeyi başardı. Dizideki ölümü ile hafızalara kazınan Haldun Boysan'ın yıllar sonraki hali sosyal medyayı salladı. Haldun Boysan, 6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Babası gazeteci ve mimar Aydın Boysan'dır. T.E.D. Ankara Koleji'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

(Tombalacı Mehmet) Haldun Boysan Kimdir?

Haldun Boysan, 6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Babası gazeteci ve mimar Aydın Boysan'dır. T.E.D. Ankara Koleji'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden 1987 yılında mezun oldu. A.S.T. ve Yeni Tiyatro İstanbul Şehir Tiyatrosunda görev yaptı. İngilizce-Türkçe dublaj yapmaktadır. Haldun Boysan koyu Beşiktaş'lıdır. Birçok sinema filmi ve dizilerde oynamıştır.

14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren "Zeytin Tepesi" dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynuyor. Diğer rollerde Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi'nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi. Haldun Boysan, 2015 yılında başrollerini Ayfer Dönmez, Ahmet Saraçoğlu ve Melih Selçuk ile paylaştığı 'O'nun Hikayesi' filminde Zeynep'in abisi karakterini canlandırdı.

Ödülleri :

1999 - 11. Ankara Film Festivalinde En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Gemide adlı filmdeki performansıyla kazanmıştır.

Bir döneme damgasını vuran Kurtlar Vadisi dizisinde Tombalacı Mehmet karakterini canlandıran Haldun Boysan son hali ile sosyal medyayı salladı.

Başta Haldun Boysan olmak üzere birçok ünlü ismin zaman içindeki değişimleri görenleri şaşırtıyor.

DİĞER GALERİLER