Eşkıya'nın Hatice'si Sevinç Kıranlı'nın eşi bakın kim! 'Unumu eleyip eleğimi asmadım...'

5 yıldız atv ekranlarında izleyici karşısına çıkan ve bir fenomene dönüşen Eşkıya Dünyay Hükümdar Olmaz dizisinde Hatice karakterini canlandıran Sevinç Kıranlı, dizinin fanatiklerinin en çok sevdiği isimlerden biri. 40 yaşındaki tecrübeli oyuncu hem EDHO hem de özel hayatına dair açıklamalarda bulundu. Açıklamaları sonrası en çok merak edilenlerden biri de eşi oldu.

Beş yıldır atv'nin fenomen dizisi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da 'Hatice'yi canlandıran Sevinç Kıranlı, Sabah'a açıklamalarda bulundu. Çocuklarının artık büyüdüğünü ve gözünün arkada olmadığını anlatan Kıranlı, "Aile düzeniniz huzurlu olmadıkça hiçbir işte başarılı olamazsınız' dedi.

'EDHO'da 'Hatice' ile gönülleri fethediyorsunuz...
Valla 'Hatice'nin çok faydasını görüyorum. Ufak bir kaza yapmıştım bir süre önce. 'Dayıyı çağır, enişteyi çağır' diyerek insanlar takılmıştı. Öyle güzel tepkiler alıyorum.

Bu diziye kadar neler yaptığınızı anlatır mısınız?
Oyunculukta 23 yıl bitti. İstanbul doğumluyum. Ama ailemin kökeni İran Geylani'ye dayanıyor. İran'ın sanatsal yönü genlerimde var. Üniversiteye gitmeden oyunculuğa 'Mahallenin Muhtarları' dizisi ile başladım. Ardından 'Baskül Ailesi', 'Ruhsar', 'Evdeki Yabancı', 'Ateş Dansı' geldi. Okul ve oyunculuk paralel gitti. Formasyon alıp yuvalarda öğretmenlik yaptım. Konservatuvar son sınıfta öğretmenliği bıraktım.

Konservatuvara girmek istediğinizde ailenizin tepkisi nasıl oldu?
Sınava hazırlanırken onlara "Ben konservatuar okuyacağım. Benim işim matematik, sosyal bilimler değil" dedim. Aklımdaki tek yer İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ydı. İlk girişte kazandım. Ailem gurur duydu benimle.

DİZİYİ İZLERKEN AĞLIYORUM
'Hatice'yi ortaya çıkarırken hangi noktada zorlandınız?

Zorlanmadım, belki biraz daha ağır konuşmak için çalışma yaptım. Beşinci yılda artık senaryoyu okuyup işimizi yapıyoruz. Ekibimiz çok iyi. 20 küsur sene dizi çektim, farklı yaş gruplarının oluşturduğu ekiplerle çalıştık. Genç kadroya sahip olmasına rağmen ekibin tümü çok beyefendi, çok saygılı. Kibar, tatlı insanlarla çalışmak büyük şans benim için. Hepimiz aile gibi olduk. Nice evlilikler oldu, nice çocuklar doğdu, kayıplarımız, acılarımız oldu... Bunlar da farklı bir bağ oluşturuyor ekibimizle. Dokuz ay da hamile oynadım.

Dizideki eşiniz Hakan Karsak ile ekranların en sempatik çiftini canlandırıyorsunuz...
Dünya iyisi, beyefendi biri Hakan. Çok mükemmel bir oyuncu. Onunla karşılıklı oynadığım için çok şanslıyım. Partner çok önemli bir şey dizide. Elektriğiniz uymaz, tarzlarınız tutmaz ama Hakan öyle değildir; sizi motive eder, destekler, yardımcı olur. Her zaman dost elidir. Oyunculuğunu sadece ben değil, setteki herkes çok beğeniyor. Bayılıyoruz enişteye.

DİĞER GALERİLER