Vatandaşlar tanzim satışına akın etti

Bugün itibariyle sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirildi. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Sıhhiye' de kurulan satış noktası da hizmet vermeye başladı. Tanzim satış noktaları vatandaşın akınına uğradı.

İstanbul ve Ankara'da başlayan tanzim satış noktaları vatandaşın akınına uğradı. Fiyatların dışarıya göre uygun olduğunu belirten vatandaş, sırası gelince tanzim noktasında alışveriş yaptı. Yaptığı alışveriş sonrası çantasında bulunan ürünleri göstererek uygun fiyatlara kaliteli ürünler alabildiği için mutlu olduğunu kaydetti.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

VATANDAŞLAR FİYATTAN MEMNUN
Tanzim satış noktasından alışveriş yapmak için gelen 74 yaşındaki Samiha Bingöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fiyatların gayet uygun olduğunu belirterek, "Gelirken pazarda sordum soğanın kilogramı 5 liraydı, almadan geldim. Tanzim satış noktasının açılacağını duymuştum, sora sora burayı buldum. Buradaki fiyatlar markete göre de pazara göre de çok iyi. Bundan sonra ihtiyaçlarımı buradan karşılayacağım." diye konuştu.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ercan Köylübayı, fiyatların bu şekilde devam etmesi halinde vatandaşların ilgi göstereceğini anlatarak, "Pazar fiyatları da otomatik olarak düşecek. Geçen hafta patlıcan 20 liraydı, 10 liraya düştü. Tanzim açılınca 5 liraya da düşer." dedi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"Enflasyonla topyekun mücadele bu olsa gerek." diyen Murat Tellioğlu da "Pazarda 12 lira olan patlıcan burada 4,5 lira. Çarliston biber dışarıda 12-13 lira, burada 6 lira. Allah devletimizden binlerce kez razı olsun, fırsatçılara da fırsat vermesin. Mücadele bu şekilde yapılır. İstanbul için 50 nokta az gelir. İnşallah daha da çoğalır ve halkımız bundan faydalanır. Artık pazarcılar bu durumdan kendilerine pay çıkarsınlar, bundan sonra buradan alışverişimizi yapacağız." ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Pazardan alışveriş yapmak yerine mobil tanzim satış noktasını tercih eden vatandaşlardan Ali Osman Gökkaya, projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayata geçirdiği tanzim satış noktaları için teşekkür etti.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

DİĞER GALERİLER