Emekliye memura 4 zam! Memur toplu sözleşme zam oranı ne kadar olacak?

3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin beklediği tarih geldi. 2 yılda 4 seferde yapılacak zamlar ve iyileştirmelerin belirleneceği toplu sözleşme maratonu başladı. Peki emekli ve memur maaşlarından zam oranı ne olacak? Memurların istediği zam oranı ne? Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...

Memurlar, memur emeklileri için önemli zamana gelindi. 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği, 4 seferde yapılacak zamların kararlaştırılacağı toplu sözleşme süreci dün başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığındaki toplantıya, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcileri katıldı.

MAKUL SONUÇ...
Bakan Selçuk, "Talepleri ve imkanları bir arada, bütüncül bakışla değerlendirerek makul bir sonucu beraberce tesis edeceğiz inşallah" diye konuştu.

Ali Yalçın da "Oransal zamla dengelenmenin kamu görevlilerinin bütçesinde de gerçekleşmesini; taban aylığa zamla maaş makasının biraz daha küçülmesini;

refah payıyla ferahlamayı; enflasyon farkıyla sürprizlere karşı maaşları korumayı teklif ediyoruz"

KONFEDERASYONLAR NE İSTİYOR?

DİĞER GALERİLER