Bugünkü
Takvim

Emekliye 340 TL | Bin liranın altında emekli aylığı kalmayacak!

150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisi için Şubat da zam ayı olacak. Gelirlerde 340 liraya varan artış yaşanacak. Bin liranın altında emekli aylığı kalmayacak... Peki Şubat ayında hangi emekli ne kadar fark alacak? İşte emekli maaşındaki artışa dair merak edilenler...

12.3 milyon emekli Ocak zamlarını cebine koydu. SSK ve Bağ-Kur'luların aylıklarına yüzde 10.19, memur emeklilerine ise yüzde 10.73 zam yansıtıldı.

Yaklaşık 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine, bu ay da zam var. Bu imkan, geçtiğimiz haftalarda Meclis'ten geçen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile sağlandı.FARK HAZİNE'DEN
Düzenlemeye göre; malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklar ile her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak.

Yani ek ödeme dahil bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bu kapsamda, maaşı ek ödeme dahil bin liranın altında olanlara, Şubat'tan itibaren bin lira ödenmeye başlanacak.

Maaşı 660 ile 999 lira arasında olan emeklilerin geliri artacak. Emeklilerin gelirinde 340 liraya varan artış gerçekleşecek.