Tarihin en korkunç deneyleri

Lauretta Bender DeneyiÇocuklar konusunda uzman olan doktor Bender şizofreni hastası çocukların beynine elektrik verdi. Daha sonra onları LSD bağımlısı haline getirdi. Tedaviler pek de başarılı olmadı.

STD DeneyiAmerikan hükümetinin Guantanamo üssündeki tutsakları kullandığı deney. Frengi hastalığına çare bulmak için Frengili hayat kadınları tutsaklara sunuldu. 1300 kişi hastalığa yakalandı. Olay gün yüzüne çıkınca Başkan Obama bu deney için 2010'da özür diledi.

Henry Cotton'un DeneyleriDoktor Cotton zihinsel rahatsızlıkların bedendeki organlarla alakalı olduğunu ve bu organların ortadan kalkmasıyla hastalıkların geçeceğini düşünüyordu. Tabii, deneylerde hayatlarını kaybedenler bu tezi çürüttü.

Japonya'nın Çinli Esirler Üzerindeki Deneyleri2. dünya Savaşı sırasında esir alınan Çinliler üzerinde çeşitli hastalıklara karşı ilaç deneyleri yapıldı. Binlerce Çinli bu deneylerde yaşamını yitirdi.

Hoflin Deneyi1966 yılında psikiyatrist Charles Hofling hemşireler üzerinde bir deney yaptı. Hemşirelerin hepsinin sözünü dinleyip din lemeyeceğini merak ediyordu. Hastalara onları öldürecek dozda ilaçlar vermelerini söyledi. 22 hemşireden 21'i bunu yaptı. Diğer 1 tanesi bunu etik bulmadığını, insan hayatının kendi işinden daha önemli olduğunu söyledi.

DİĞER GALERİLER