Son dakika: İran'da düşen Ukrayna uçağının kara kutu görüntüleri paylaşıldı!

Tahran İmam Humeyni Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı İran'ın Irak'taki ABD kuvvetlerine füze ateşlediği gece Tahran'dan kalkışından dakikalar sonra düştü. İran düşen uçağın kara kutusunu vermeyeceği yönünde açıklamalar yaparken kara kutunun görüntüleri yayınladı. Şimdi tüm gözler İran'a çevrildi.

Tahran İmam Humeyni Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı İran'ın Irak'taki ABD kuvvetlerine füze ateşlediği gece Tahran'dan kalkışından dakikalar sonra düştü.

İRAN BASINI KARA KUTUNUN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Düşen uçağın enkazından kurtarılan iki kara kutuyu içeren sandık, İran'ın başkenti Tahran'da çekildiği düşünülen bir videodan alınan bu görüntüde gözler önüne seriliyor.

İran, kara kutu bilgilerini paylaşmayı reddetti. İranlı yetkililer her iki kara kutunun da zarar gördüğü ancak hafızalarının sağlam durumda olduğunu kaydetti.

ANMA TÖRENLERİ DÜZENLENİYOR
Uçakta bulunan 176 kişiden kurtulan olmadı. Düşen Ukrayna uçağında birçok üniversite öğrencisi de yer alıyordu. Hayatını kaybeden öğrenciler okullarında ve kaldığı yurtlarda anıldı.

63 vatandaşının hayatını kaybettiği Kanada'da kurbanlar için anma törenleri düzenlendi. 'Toronto Üniversitesi'ndeki öğrenci yurdunda kurbanlar için toplanıldı.

DİĞER GALERİLER