PKK'lı hainler Avrupa'da terör estirdi

Avrupa'da yaşayan PKK yanlıları, HDP'lilerin gözaltına alınması sonrası değişik ülkelerde gösteriler düzenledi. Gösterilerde, AB tarafından terör örgütü olarak tanınmasına rağmen, PKK'yı simgeleyen bez parçalarının taşınmasına izin verildi.

İNGİLTERE
HDP'lilere yönelik operasyonu bahane eden terör örgütü PKK yandaşlarının İngiltere'nin başkenti Londra'da dün düzenledikleri yürüyüşte bazı göstericiler iki Türk vatandaşına fiziki saldırıda bulundu.

Olayla ilgili olarak bilgi veren mağdurlardan, İngiltere'de İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim gören Ceylan Nas (25), nişanlısı Burak Taş (28) ile kendisini darbeden saldırganlarla ilgili olarak İngiliz polisine yaptıkları şikayetin kabul edilmediğini söyledi.

FRANSA
HDP'ye düzenlenen operasyon sonrası perşembe gecesi PKK yanlısı bir grup, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğine molotofkokteyli ile saldırdı. Saldırı büyükelçilik binasında az miktarda hasara neden oldu.

Büyükelçilik makamlarının, olayın faillerinin bir an önce bulunması için Fransız yetkililer nezdinde girişimde bulunduğu öğrenildi. Henüz gözaltına alınan kimse olmadı.

DİĞER GALERİLER