NASA, Avustralya'dan paylaştı! Bir kıta cayır cayır yanıyor... Dehşete düşüren görüntü

Son yılların en büyük facialarından biri Avustralya'da yaşanıyor... Eylül'den bu yana ülkeyi esir alan yangınlar nedeniyle 500 milyona yakın hayvan ve 23 insan hayatını kaybetti. Orman ve çayırlık alanlarda etkili olan ve zaman zaman yerleşim alanlarına da sıçrayan yangınların korkutucu boyutu NASA tarafından paylaşıldı.

Avustralya'da Eylül'den bu yana orman ve çayırlık alanlarda etkili olan ve zaman zaman yerleşim alanlarına da sıçrayan yangınlara müdahale, artan hava sıcaklığı ve şiddetli rüzgarın etkisiyle güçleşiyor.

AVUSTRALYA YANGININDA 480 MİLYON HAYVAN ÖLDÜ! TIKLA VE İZLE

Yangın nedeniyle 500 milyona yakın canlı türü öldü. Sokaklardaki kelebek kanatlarının yer aldığı bu kare ise yangının korkunç boyutunu bir kez daha gösterdi.

Yangının ne denli yayıldığı ise NASA'nın paylaştığı uydu görüntülerinde böyle görüldü.

Yine NASA'ya ait ve 3 boyutlu sistemle birleştirilen görüntülerde son 1 ay içerisindeki yangınların çıkış noktaları böyle görülüyor.

Yetkililer, hızı saatte 128 kilometreye kadar ulaşan ve yönünü güneye doğru çeviren kuvvetli rüzgarın, Yeni Güney Galler eyaletinde farklı noktalarda etkili olan yangınların yayılması riskini artırdığı bilgisini paylaştı.

DİĞER GALERİLER