Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un komaya girdiği iddia edilmişti! Kim Jong-un, ortaya çıktı!

Kuzey Kore lider Kim Jong Un ve Ri Sol Ju, dünyanın en çok merak edilen ikilisi olabilir... Kuzey Kore'nin entresanlıklarla dolu lider Kim Jong-un'un geçtiğimiz günlerde bazı yetkilerini kız kardeşi Kim Yo-jong'a devrettiğine ilişkin iddiaların ardından ortaya çıktı. Kim Jong-un geçtiğimiz aylarda da öldüğü iddia edilmişti.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz haftalarda sağlığına ve bazı yetkilerini kız kardeşi Kim Yo-jong'a devrettiğine ilişkin iddiaların ardından parti kongresinde ortaya çıktı.

Parti kongresinde delegelere seslenen Kim Jong-un, Kuzey Koreli yetkilileri koronavirüs pandemisi ve Kore Yarımadası'nı vurması beklenen Bavi Tayfunu'na karşı gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

Kuzey Kore liderinin 12 Nisan'da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

Hong Kong Uydu Televizyonu, Kim'in öldüğünü duyurmuş, bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı. Kim'in, 15 Nisan'da Kuzey Kore'nin kurucu lideri, büyükbabası Kim Il-sung'un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması sağlığı hakkında spekülasyonlara neden olmuştu.

DİĞER GALERİLER