Kasırga ABD üssünü yıktı!

325. savaş uçağı filosuna evsahipliği yapan Tyndall Hava Üssü de Michael Kasırgası'ndan nasibini aldı. Toplam 13 kişinin can kaybına neden olan kasırga, ABD ordusuna da zarar vermeye başladı.

Kasırga ABD üssünü yıktı!

Florida'yı vuran Michael Kasırgası, ABD'nin Tyndall Hava Üssü'nü yerle bir etti. Çatıları, ağaçları uçuran, elektrik kablolarını söküp atan, 30 tonluk araçları oyuncak gibi havaya fırlatan Michael'e bu şiddet karşısında 'tüm bombaların anası' benzetmesi yapıldı.

Kasırga ABD üssünü yıktı!

'Tüm bombaların anası', ABD İçgüvenliği'nin anahtarlarından birini oluşturan Tyndall Hava Kuvvetleri Üssü'nü de yerle yeksan etti. Pazartesi günü tahliye edilen Tyndall'da havadan hasar değerlendirmesi yapıldı ve üssün 'önemli ölçüde yapısal zarar' gördüğü açıklandı.

Kasırga ABD üssünü yıktı!

YENİ YERİ GİZLİLİK NEDENİYLE AÇIKLANMADI

ABD çapında güvenliği sağlama yönelik hava operasyonları komuta ve iletişim merkezi de Tyndall'dan başka üsse kaydırıldı.

Kasırga ABD üssünü yıktı!

Hem Kuzey Komutanlığı (NORTHCOM) hem de Kuzey Amerika Hava Sahası Savunma Komutanlığı'nın (NORAD) başında bulunan General Terrence J. O'Shaughnessy, bu bilgileri paylaşırken merkezin nereye taşındığının gizli bilgi olduğunu ve gazetecilere söyleyemeyeceğini belirtti.

Kasırga ABD üssünü yıktı!
DİĞER GALERİLER