Rusya'dan Türkiye'ye yeni teklif! Rus Su-35 mi, Amerikan F-35 mi daha güçlü?

ABD Savunma Bakanlığı, skandal bir kararla Türkiye'nin F-35 programına katılımının askıya alındığını duyurdu. Rus devlet savunma sanayisi şirketi Rostec'in Başkanı Sergei Chemezov "Türk meslektaşlarımız arzu duyuyorlarsa, Su-35 avcı uçağı teslimatlarını yapmaya hazırız" dedi. Bu açıklamaların ardından akıllara gelen ilk konu Rus SU-35 savaş uçaklarının özellikleri oldu. Peki Rus SU-35 mi, Amerikan F-35 mi daha güçlü? İşte F-35 ve Su-35'nin özellikleri ve karşılaştırması.

RUSYA'DAN TÜRKİYE'YE YENİ TEKLİF

Rus devlet savunma sanayisi şirketi Rostec'in genel direktörü Sergei Chemezov, Moskova'nın Su-35 savaş uçaklarının teslimi konusunda Ankara ile bir anlaşma yapabileceğini söyledi.

Chemezov, Türkiye'nin istemesi halinde Su-35 savaş uçakları sevk etmek için çalışmalara başlamaya hazır olduklarını belirtti.

.

Chemezov yaptığı açıklamada, "Türk meslektaşlarımız arzu duyuyorsa, Su-35 savaş uçağı teslimatlarını yapmaya hazırız" dedi. Peki Su-35 savaş uçaklarının özellikleri neler?

Amerikan F-35 jeti, Rus Su-35 ile karşılaşsa ne olur?

Amerikan National Interest dergisi editörlerinden Dave Majumbar, ABD'nin yeni nesil F-35 jetleri ile Rusya'nın 'Super Flanker' olarak da bilinen Su-35 savaş uçaklarını karşılaştırdı.

"Bir grup F-35, havada Su-35'ler ile karşılaşsa onlara karşı ne yapabilirdi?" diye soran Majumbar, F-35'lerin düşman jetlerle 'yakın temas' için tasarlanmadığını belirtip, sorusunu şöyle yanıtladı:

DİĞER GALERİLER