İsrail'den skandallar dizisi...

İSRAİL ASKERLERİ GAZZE FİLOSUNDAN BİLGİSAYAR ÇALDI

Gazze filosuna çıkarma yapan İsrailli askerlerden bazıları, "Gazze filosu" gemilerinden dizüstü bilgisayarları çalıp sattığı için gözaltına alındı.

Olayın orduda "şok" yarattığı belirtilirken, İsrail'in uluslararası imajı için "çok zarar verici" olmasından korkuluyor.

İsrail askeri polisi, Mayıs sonunda İsrail komandoları tarafından kanlı bir baskın düzenlendiği "Gazze filosu" gemilerinden dizüstü bilgisayarları çalıp sattıkları suçlamasıyla bir subay ile bazı askerleri gözaltına aldı.

İsrail medyası, asteğmen olduğu belirttiği soruşturmanın bir numara şüphelisi subayın, çalınan bilgisayarları başka bir askere, bu askerin de onları bazı dostlarına sattığını duyurdu. İsrail askerlerinin imza attığı skandallar bununla bitmiyor. İşte İsrail'in skandallarından bazıları...

İSRAİLLİ KADIN ASKER ŞOK FOTOĞRAFLARI FACEBOOK'TA YAYINLADI

17 Ağustos 2010 İsrail'li kadın askerin gözaltındaki Filistinlilerle çekilmiş aşağılayıcı fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayınlandı.

Elleri ve gözleri bağlı Filistinlilerle alay edercesine poz veren Eden Aberjil isimli İsrailli kadın askerin bir yıl önce ordudaki görevini tamamladığı ve resimlerle ilgili olarak da Facebook'taki sayfasına "Askerlik günlerimin en güzel anları" diye not düştüğü ortaya çıktı. Skandal fotoğraflar Irak'ta Ebu Garip hapishanesinde yaşananları hatırlattı

DİĞER GALERİLER