Fransa diken üstünde! Her yer tek tek kapatılıyor

Fransa'da geçtiğimiz günlerde başlayan Sarı Yelekliler gösterilerinin bugün de sürmesi bekleniyor. Sarı Yelekliler tarafından yapılan eylem çağrısı sonrası Fransa hükümeti geniş kapsamlı güvenlik önlemleri alırken, protestoların gerçekleşmesi beklenen noktalarda bulunan dükkanların sahipleri de kendilerince önlem aldı.

'Sarı Yelekliler'in Cumartesi günü için yaptığı eylem çağrısı sonrası, Fransa hükümeti geniş güvenlik önlemleri alırken; eylemlerin gerçekleştirilmesi beklenen noktalarda da iş yeri sahipleri kendince önlemler aldı.

Paris'in en lüks caddesi kabul edilen Şanzelize'de esnaf, iş yerlerinin vitrin ve girişlerini metal ve tahta plakalarla kapattı.

Olası yağma ve saldırılara karşı kendince önlem alan iş yeri sahipleri, önceki eylemler sırasında yaşanan zararın tekrarından çekiniyor.

Paris'te yaşayan Türk esnaflar da yürüyüş günü dükkânlarını kapatacaklarını; kendilerine göre önlemler alacaklarını söylediler. Demirören Haber Ajansı da Paris'te işletmecilik yapan ve çalışan Türklere mikrofon uzattı.

Paris'te restoran işleten Saffet Gökdemir, "Gösteriler bütün esnafa kötü anlar yaşatıyor, herkesin camlarını kırıyor, arabalarını yakıyorlar, tahta ya da bir şeylerle kapatarak önlemler alacağız" dedi.

DİĞER GALERİLER