En korkunç perili ev öyküleri...

Korku filmlerine konu olan, o ürkütücü perili ev hikayeleri, dilden dile dolaşır. İnanan inanmayan herkesin ilgisini çeken bu ürkütücü hikayeler işte bu evlerde geçiyor...

Moss Sahil Restoranı- Kaliforniya, ABD

Kaliforniya'nın Moss Sahilindeki bu tarihi restoran hem lezzetli yemekleri hem de harika manzarası ile tanınıyor. Ama onun ünlü olduğu bir konu daha var: Hayaletlerin sıkça uğradığı bir yer olması...

Eskiden "Frank'in yeri" diye bilinen bu restoran 1927 yılında açılmış. O dönemde ülkenin tanınmış yüzleri, Hollywood yıldızları, politikacılar hatta gangsterler bile buraya sıkça uğruyormuş. Bir dönem içki imalathanesi olan bu eski restoranın bir dönem de genelev olarak kullanıldığı söyleniyor. Rivayete göre, o dönemde bu tarihi mekan çok sayıda cinayete de sahne olmuş.

Restoranın müdavimleri, oraya uğrayan hayaletlere isim bile takmış. En çok görülen hayaletlerden biri "Mavili Kadın" hayaleti. Mavili Kadın'ın, Mary Ellen isimli, mavi giymeyi seven genç bir kadın olduğu söyleniyor. Ellen'ın trajik bir hikayesi var: Hikayeye göre, Ellen, John Contina isimli piyano sanatçısına aşık olmuş ve evlilik dışı ilişki yaşamış. İki aşık, sık sık, ay ışığı eşliğinde sahilde yürürken görülüyormuş.

Aşıkların ilişkisi, talihsiz Ellen'ın bir trafik kazasında ölmesi ile son bulmuş. Fırtınalı bir Kasım akşamında, Ellen'a araba çarpıp ölünce, dedikodular da birbirini kovalamış. O dedikodulardan birine göre, Ellen'ın aşığı John, onu Anna Philbrick isimli bir evli bir kadınla aldatıyormuş.

DİĞER GALERİLER