Bu ülkede erkekler çok şanslı! Kadınlar evlenebilmek için para ödüyor

Ülkemizde olduğu kadar dünyadaki diğer ülkelerde de ilginç gelenekler bulunabiliyor. Örneğin evlilik ve aile olgusu tarihin ilk dönemlerinden beri insanlar için büyük önem teşkil ediyor. Günümüzde kimi ülkelerde yaşayan bireyler evliliğe sıcak bakmasa da, bazı ülkeler vatandaşlarını evliliğe yönlendirmekte. Öyle ki, dünya üzerinde bir takım ülkeler erkekleri olduğu kadar kadınları da evliliğe teşvik etmekte. Bu teşvikin altında yatan temel neden ise, erkek kadın oranının dengesizliği olarak öne çıkmaktadır. İşte evliliğe teşvik eden o ülkeler...

ERMENİSTAN

Geçmişte yaşanan savaşlardan dolayı erkek nüfusun az kadın nüfusun fazla olduğu Ermenistan'da devlet bekar kadınların boş kalmaması için çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesi doğal olan Ermenistan'da aynı zamanda birçok iş yükü de kadınların yönetimindedir.

Erkek nüfusu azalmaya devam ederse Ermenistan'da birçok sorunun ortaya çıkması da gayet olası görünüyor.

AVUSTRALYA

Büyük kentlerinde beş kadına bir erkeğin düştüğü Avustralya'da kadınlar yabancı erkeklerin ülkelerine gelmelerini istemektedirler.

Kimi zaman taşraya gidip evlenen kadınlar çoğu zaman da kendilerine göre evlenecek erkek bulmakta zorluk çekmektedirler.

DİĞER GALERİLER