Brezilya'da şaşkına çeviren görüntü! Astronot kıyafetleriyle dolaştılar

Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun yeni tip corona virüs testi pozitif çıktı. Corona virüsten ölümlerde dünyada ikinci sıraya gelen Brezilya'da ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor. İşte dünyanın konuştuğu o kareler...

Reuters'ın objektifine yakalanan iki kişi Brezilya'nın ünlü sahilinde astronot kıyafetleriyle dolaştı. Meraklı bakışlara aldırmadan yürüyen ikili ilgi odağı oldu.

2 milyona yaklaşan vaka sayısıyla ürkütücü tablo çizen Brezilya'da Bolsonaro'nun açıklamaları büyük tepki çekmişti.

Bolsonaro, şubat ayının sonlarında virüsün ülkesinde yayılmaya başlamasından bu yana, salgını küçük gören açıklamaları ve hareketleriyle eleştirilerin odağında yer alıyor.

Mart ayının sonlarında katıldığı bir programda Bolsonaro, Kovid-19'u "küçük bir grip" olarak nitelemiş ve virüsün kendisine bulaşması durumunda endişe etmeyeceğini, sporcu geçmişi sayesinde hiçbir şey hissetmeyeceğini iddia etmişti.

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, birçok kez destekçilerinin düzenlediği gösterilere katılmış, bazılarında maske kullanmamış ve ülkede sosyal mesafe, karantina gibi önlemler uygulayan eyalet valilerini eleştirmişti.

DİĞER GALERİLER