ABD'li Senatör McCain için Kongre'de tören düzenlendi

Geçen hafta hayatını kaybeden, Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Arizona Senatörü John McCain için ABD Kongresinde tören düzenlendi. ABD Başkanı Donald Trump'ın katılmadığı törende, ABD yönetimi adına Başkan Yardımcısı Mike Pence konuşma yaptı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Geçen hafta beyin kanseri nedeniyle 81 yaşında hayatını kaybeden, Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Arizona Senatörü John McCain için ABD Kongresinde düzenlenen tören Amerikan siyasetinin üst düzey isimlerini bir araya getirdi.

Çarşamba günü memleketi Arizona'da düzenlenen ilk törenin ardından dün başkent Washington'a nakledilen McCain'in cenazesi, sabah askeri törenle ABD Kongresine getirildi.

McCain ile arasının pek iyi olmadığı bilinen ABD Başkanı Donald Trump'ın katılmadığı törende, ABD yönetimi adına Başkan Yardımcısı Mike Pence törene katılanlara hitap etti.

Trump adına törene katıldı

Trump adına törene katıldığını vurgulayan Pence, McCain'in büyük bir vatansever olduğunu, her zaman ülkesinin çıkarlarını koruduğunu ve nesiller boyunca "ABD'nin en etkili siyasetçilerinden biri olarak" hatırlanacağını belirtti.

DİĞER GALERİLER