11 Eylül saldırılarında tüyler ürperten tesadüf

ABD ve dünya tarihinin en kanlı saldırılarından biri olarak tarihe geçen 11 Eylül saldırıları, 18. yıldönümünde anılıyor. Yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne neden olan saldırı ile ilgili komplo teorileri yıllardır ortaya atılmaya devam ederken, saldırıda tüyler ürperten bir tesadüf de ortaya çıktı.

ABD, yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne neden olan ve ülkedeki en büyük terör saldırıları olarak tarihe geçen 11 Eylül saldırılarının 18. yılını anıyor.

Dünyanın seyrini değiştiren 11 Eylül 2001 saldırılarının üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen etkileri ve tartışmalar hala devam ediyor.

11 Eylül saldırılarından bir gün sonra ABD'de yayınlanan Superman çizgi romanında saldırılara benzer görsellerin kullanılması akıllarda soru işaretleri yarattı.

11 Eylül'den bir gün sonra 12 Eylül 2001'de 596'ncı sayısı yayınlanan The Adventures of Superman (Superman'in maceraları) çizgi romanında New York'u andıran Metropolis kentini hedef alan ve İkiz Kuleler benzeri bir yapının hasar aldığı uzaylı saldırısı konu alınıyor.

Hasar gören LexCorp Tower kuleleri, Superman'ın baş düşmanı Lex Luthor'a ait.

DİĞER GALERİLER