Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Galatasaray
  • 19.11.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.11.2017 09:00
ABONE OL

'Tudor kaşınıyor!'

Sabah gazetesinin usta spor yazarı Erman Toroğlu; Galatasaray'ın Başakşehir karşısında yaşadığı hezimeti yazdı. İşte Toroğlu'nun çok konuşulacak o yazısı...

Bu sonuç sürpriz değil. Başakşehir doğru transferler ve planlar yaptı. Tebrikler...

Şu çok net, Tudor kaşınıyor! Her hafta değişik bir şeyler icat ederek 'Ben büyük teknik adamım' demek istiyor ama her hafta bataklığa batıyor. Türkiye'nin en doğru top oynayan takımı Başakşehir'e karşı çift santrfor macerasıyla çıkarsan, bu sonuç sürpriz olmaz. Bazıları diyorlar ki, Emre ile Mahmut'u görmeyince böyle oynattı. İyi de kardeşim, özellikle Emre olduğu zaman top en çok onunla buluşuyor.

Psikolojik olarak futbolcular da meşin yuvarlağı ona atıyorlar. Yani bir yerde Emre iyi top kullanmasına rağmen, zaman zaman da el freni vazifesi yapıyor. Dün Emre yokken Başakşehir çok daha hızlı oynadı. Sen ileride kalabalıklaşıp, Başakşehir'in pas yapmasını engelleyip, kaleci Volkan'ı degaj yapmaya zorlayayım diyorsun ama; Başakşehir topa basarak, boşa çıkarak, üst üste 4-5 pas yaparak çıkınca, en az 5 G.Saraylı arkada kaldılar. Yani orta alanda Başakşehir istediği gibi oynadı.


Başakşehir, işi bitirdikten sonra biraz geriye çekildi. Bu kez G.Saray oynuyor gibi göründü. Aslında oyun tam da Başakşehir'in istediği gibi oldu. Bakmayın G.Saray'ın bir gol attığına, bence o pozisyonda da Gomis kötü vurmadı ama golü yiyen kaleci Volkan'dı. Sezon başında G.Saray, Rodrigues'in getirdiği toplar ve Gomis'in vuruşlarıyla kaç gol attı.

Rodrigues'e bakıyorsun yedek kulübesinde. Zaten oyuna girer girmez de yaptığı hareketlerle 'Niye beni kenarda tutuyorsun' dedirtti. Bu G.Saray kadrosunda sahaya sürülecek takımı oturup futbolcular yapsınlar, kadro seçiminde çok daha başarılı olurlar. Bu net görünüyor.
Kerim Frei yine her zamanki gibi. Girdi, işini yaptı. Tebrikler Başakşehir'e! Bu aldıkları skor hiçbir zaman sürpriz değil, doğru transfer yapmanın, doğru ve uzun vadeli çalışmanın bir emeğidir bu. Yıllarca büyüklerin yazılı ve görsel basındaki adamlarıyla, şişirme transferleriyle gelen büyükler neredeler, Başakşehir nerede? Ama bu iş hemen olmuyor, biraz emek istiyor.


Hem Başakşehir'i, hem teknik direktörlerini tebrik etmek lazım, hem de hakemi.. Tudor'a da bir tek şey yazmak lazım: Yuh olsun sana! Bir takımı, ne halden ne hale getirdin. Şahsi kaprislerinle!
Hakem Ali Palabıyık, sahada futbol oynatmaya çalıştı. Zaten sahadaki oyuncular da ona ve birbirlerine karşı art niyetli değillerdi. Bu kadar hakem hatasının olduğu yerde, böyle bir maçı temiz yönetti.

Aslında, bu Ali Palabıyık havaya girmese, her maça aynı ciddiyet ile çıksa, farklı olacak. Çünkü vücut dili ve kişilik olarak sahaya yakışıyor. Ama şunu söyleyecek; 'Bu maç benim son maçım olabilir.' O zaman daha yukarılara gideceğini sanıyorum. Bu kadar yalaka hakemin olduğu yerde, futbolculara karşı tavrı ve duruşu çok iyi.