Bugünkü
Takvim
  • Fenerbahçe
  • 14.02.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 14.02.2011 12:32

Emre Belözoğlu ucuz kurtardı

Fenerbahçe, yıldız oyuncunun teşhisini erken koyan doktoru sayesinde büyük bir krizden döndü.

Emre Belözoğlu ucuz kurtardı
Önceki günkü idmanda baldırında ağrı hisseden tecrübeli futbolcu, hemen çalışmayı bırakıp doktor Ertuğrul Karanlık'a muayene oldu. Karanlık, normalde MR çekimiyle tespit edilebilen yırtığı, elle yaptığı muayenede belirledi.

DERBİDE OYNAYACAK
Fenerbahçe'nin önceki gün yaptığı antrenmanda, baldırında küçük bir yırtık oluştuğu için Kayserispor maçı kadrosundan çıkarılan ve Beşiktaş derbisinde oynayacağı açıklanan Emre Belözoğlu'nun, daha ciddi bir sakatlıktan şans eseri kurtulduğu ortaya çıktı. Tecrübeli futbolcuyu en az 1 ay sahalardan uzak kalmaktan kurtaran olaylar zinciri şöyle gelişti:

İdman sırasında baldırında ağrı hisseden Emre, hemen çalışmayı bırakıp, teknik direktör Aykut Kocaman'a durumu anlattı. Kocaman da, yıldız futbolcuyu olası ciddi bir sakatlıktan korumak için, "Antrenman bırak, doktora muayene ol" talimatını verdi.

"HEMEN MR ÇEKTİR"
Hüriyet'in iddiasına göre, kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, Emre'yi muayene edip, "Acilen MR çektirmen gerekiyor. Durumunu ancak o zaman anlayabiliriz" dedi.

ELİYLE KONTROL ETTİ
Doktor Ertuğrul Karanlık daha sonra bu düşüncesinden vazgeçerek Emre'nin baldırını eliyle kontrol etti ve yırtık olduğunu tespit etti. Emre Belözoğlu hemen tedavi programına alındı. 2-3 gün dinlendikten sonra takımla birlikte çalışmalarına devam edebilecek.

İDMANA DEVAM ETSEYDİ YIRTIK BÜYÜYECEKTİ
Birbirini takip eden bu olaylar Emre'nin baldırındaki sakatlığın büyümesini önledi. Eğer milli futbolcu ağrıyı önemsemeyip idmana devam etseydi ve teknik direktör Aykut Kocaman da buna göz yumsaydı, baldırdaki yırtık büyüyecek; Emre bu kritik dönemde en az 4 maç forma giyemeyecekti. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'ın ancak MR çekimi sonucu görülebilen yırtığı, el yordamıyla tespit etmesi de ayrıca bir şans oldu.

kalan karakter 1000

doktorr doktorr

walla ben hayatımda böyle bi doktor görmedin nası doktor bu yaa galatasaraylı futbolcu aynı şeyi yaşasaydı şimdi almanya yollarındaydı ...:D:D

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.02.2011 14:13
memos memos

bu doktor super bisi ya sakat olan topcular almanyaya giderdi simdi gelsinler fb doktoruna hemen iyi etsin :-)))

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 14.02.2011 13:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.