Bugünkü
Takvim

'ın üzerine gelecek!

'de Başkan 13 sezondur kulübün başında ve yıllardır futbol takımı için yapılan harcamalar da eleştiri konusu.

  • Fenerbahçe
  • 17.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.01.2011 12:14
ABONE OL
Aykut Kocaman'ın üzerine gelecek!
Transferlerin dışında neredeyse her yıl teknik adam değişikliği yaşanması da kulübün istikrarlı bir grafik çizmesini engelliyor. Milyonlarca dolarlık transferlere rağmen alınan başarısız sonuçların ardından artık yönetim işi profesyonel yöneticilere bırakmaya karar verdi.

İlk olarak Sportif Direktörlük birimini ile deneyen, Christoph Daum takımdan ayrıldıktan sonra hem teknik sorumluluk hem de sportif direktörlüğü camianın sevilen ismine bırakan yönetim alınan başarısız saha sonuçlarının ardından bu konuda daha bilgili ve kariyerli bir ismi takımın başına getirmek için düğmeye bastı.

Yönetimi, Premier Lig'in deneyimli isimlerinden birini göreve getirmeyi planlıyor. Çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdüren yönetim belirlediği isimlerden randevu bile almaya başladı.

Milliyet'in haberine göre, önümüzdeki günlerde belirlenecek iki yönetici görüşmeler yapmak için İngiltere'ye gidecek ve tekliflerini sunacak.

Profesyoneller gelecek Birkaç yıldır kadın voleybol takımı ve erkek basketbol takımını sponsorlara devreden sarı lacivertli yönetim bu branşlardan alınan başarılı sonuçların ardından futbolda da bu sisteme geçmeyi kararlaştırdı. İki branşta da profesyonellerin göreve getirilmesinin ardından bir çok başarıya imza atılması üzerine yönetim futbol takımının başına da Avrupa'da tanınmış, işinin erbabı, kariyeri ile adından söz ettiren birini getirecek.

Ciddi rakam ayrıldı Bu göreve gelecek kişi için de oldukça yüklü bir maaş belirlendi. Yeni sezon için takımın planlaması ve önümüzdeki 5 yılın çalışmasını yapacak olan sportif direktöre kulübün yıllık bütçesinden de önemli bir pay verilecek. Tüm planlama, oyuncu alış-satışları, teknik direktörün belirlenmesi, futbol takımına mali olarak katkı sağlayacak unsurların belirlenmesi de bu isim tarafından yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.