Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Fenerbahçe
  • 15.01.2011 Gazete
ABONE OL

İnanılmaz çöküş

Santos ve Lugano geçtiğimiz sezonu mumla arat yor... Sezona iyi başlayan Niang da araziye uydu! 3 oyuncuya da uyar gelecek

İnanılmaz çöküş
Ziraat Türkiye Kupası'nda Yeni Malatyaspor karşısında alınan 2-1'lik yenilginin yankıları devam ederken, Fenerbahçe'deki futbolcularda genel form düşüşünün yanında özellikle 3 futbolcunun gösterdiği performans hemen herkesi hayretler içerisinde bırakıyor.

NE OLDU SANA LUGANO!
Fenerbahçe'nin savunmadaki sigortası olan , bu sezon attığı gollere rağmen eski hırsından ve güveninden uzak görünüyor. Uruguaylı futbolcunun maç içindeki hırsı tüm takımı ateşlerken artık savunmada görevini bir şekilde yapmaya çalışan sıradan bir stoper görüntüsü çiziyor.

KATKISI SIFIR!
Benzer bir durum için de geçerli. Geçtiğimiz sezon sol bekin bankosu olan Brezilyalı futbolcu yerini gerçek yeri sol bek olmayan Caner'e kaptırırken, formayı kapmak için hiçbir çaba sarfetmedi. Oynadığı maçlarda da takımın en kötülerinden biri oldu. Sarı-Lacivertli ekip savunmadaki en büyük açığı da onun bölgesi olan sol bekten verdi. Aykut Kocaman hakkında verdiği demeçlerle işi "Gemileri yakmaya" kadar götüren Santos'un takıma katkısı tam anlamıyla "Sıfır" oldu.

SIRADAN TOPÇU GİBİ
Sezon başında Marsilya'dan büyük umutlarla alınan Niang'daki düşüş de akıllara durgunluk verecek cinsten. Sezon başında attığı goller, topa hakimiyeti ve fiziğini çok iyi kullanmasıyla herkesten tam puan alan Senegalli forvet, kelimenin tam anlamıyla araziye uydu!. Son 3 aydır sıradan bir futbolcu görüntüsü çizen Niang, gol atmak bir yana pozisyona bile girmeye zorlanıyor.