Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

’de vitrinde

Dünyanın en büyük gayrimenkul ı , ’nın Cannes kentinde kapılarını açtı. Fuara bu yıl ’den 250 kuruluş ve 700’e yakın kişi katıldı. 685 metrekarelik Yatırım Çadırı’nın kurulduğu fuarda, ve üçüncü havalimanı gibi dev projeler tanıtılıyor

Kanal İstanbul MIPIM’de vitrinde
İstanbul, dünyanın yeni global buluşma yeri olma iddiasını mega projeleriyle güçlendirdi. 100 ülkeden 24 bin uluslararası gayrimenkul profesyoneli, dünyanın en büyük gayrimenkul ı için 'nın Cannes kentinde bir araya geldi. 16 Mart'a kadar sürecek olan fuara, 'den 250 kuruluş ve 700 kişi katılıyor.

DEVLER BOY GÖSTERDİ
Türkiye'nin önde gelen inşaat şirketleri, iddialı projeleriyle MIPIM'de boy gösterirken; Türkiye'yi 2023'e taşıyacak mega projeler de fuarda yerini alıyor. Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, MIPIM'in bu yıl 'Dünyanın Şehir Haritası Değişiyor' ana temasıyla gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, "Temaya en uygun şehir İstanbul. , üçüncü havalimanı ve daha birçok proje İstanbul'un haritasını dönüştürüyor. Bu dönüşümle yatırımcıları 2018'de İstanbul'daki fırsatların bir parçası olmaya davet ediyoruz" dedi. Türkiye, bu yıl da MIPIM fuarına en geniş katılımı gösteren ülkelerden biri oldu. Fuara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile İTO'nun yanı sıra GYO, Halk GYO, , , Tahincioğlu, , AND Gayrimenkul, Artaş İnşaat, Rönesans, Esas Gayrimenkul, ve Ferko gibi dev şirketlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda firma katıldı. Balıkesir, Bursa'dan Osmangazi, Gaziantep, Hatay, İstanbul ve Sivas'ın belediyeleri de projeleriyle MIPIM'de yerini aldı.


RAKAMLARLA MIPIM 2018

24 bin 200 ziyaretçi
100 ülkeden 3 bin 100 firma
5 bin yatırımcı
3 bin 800 CEO ve üst düzey profesyonel
Türkiye'den 250 şirket ve 700 ziyaretçi

TÜRKİYE'NİN PERFORMANSI PARMAK ISIRTIYOR
Türkiye'de geçen yıl satılan konut sayısı: 1 milyon 409 bin 314
İstanbul'da geçen yıl satılan konut sayısı: 238 bin 383
Geçtiğimiz yıl yabancılara satılan konut sayısı: 22 bin 234
İstanbul'da geçen yıl yabancılara satılan konut sayısı: 8 bin 182
Yabancılara konut satışında bir yıllık artış: Yüzde 22