Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

, , , ... Onlar pandemi döneminin yıldızı oldular

, , , ... Onlar pandemi döneminin yıldızı oldular. Sektördeki yeni uygulama sayısı arttı. Sektör oyuncuları süreci Para dergisine değerlendirdi.

Getir-götür yarışı

Online market uygulamaları Coronavirüs sürecinin 'hayat kurtaran' yöntemi olarak öne çıktı. Tüketicinin bu alandaki ihtiyacının ve talebinin arttığını gören zincir mağazalar, organizasyonlarını geliştirip yepyeni bir boyuta taşıdı.

İlk defa yatırım yapan firmalar da oldu. Sektördeki yeni uygulama sayısı arttı. Sektör oyuncuları süreci Para dergisine değerlendirdi.

8 KAT ARTIŞ
Migros e-Ticaret İş Birimi Direktörü Orçun Onat, talebin 4-8 kat arttığını belirtti. Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın da "Online market ürünleri platformumuz Banabi'de kişi başına ortalama sepet tutarı 2 katına çıktı" dedi.

   Mayıs'tan bu yana hizmet veren Marketyo'nun CEO'su Özer Fırat ise "Karantina günlerinin ardından pazardaki büyüme sürüyor Avrupa'ya açılmayı planlıyoruz" diye konuştu.

   YATIRIMLARA DEVAM
   Gıda
   perakendesinin sağlıktan sonraki en kritik sektörlerden biri olduğunu anlatan Şok Marketler CEO'su Uğur Demirel, "Cepte ŞOK uygulamamızı hızlı şekilde yenileyip hayata geçirdik. Bu uygulamaya yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

   HANGİ UYGULAMALAR VAR
   MIGROS SANAL MARKET


     GETIR

     YEMEKSEPETI BANABI


     TRENDYOL HIZLI MARKET


       İSTEGELSIN


       CARREFOURSA ONLINE MARKET


       A101 KAPIDA


         MAKRO CENTER


         CEPTE ŞOK


         HEPSIEXPRESS


           TAZEDIREKT


           MARKET PAKETI


           MARUL