Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 25.01.2021 08:35
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 25.01.2021 08:45
ABONE OL

! yattı mı? pandemi yardım sonucu sorgulama! ...

Ülkemizdeki salgın tüm dünyada olduğu gibi insanları en çok da ekonomik anlamda etkisi altına aldı. Bu anlamda çeşitli kararlar alındı. Alınan karar doğrultusunda vatandaşlara maddi destek amaçlı birçok ödenek sunuluyor. Bir süredir devam eden pandemi destek başvuru parası hala sonuçlanmadığı için vatandaşlar tarafından sorgulamalar devam ediyor. Aylar öncesinde başvuru yapan vatandaşlar hala sosyal destek başvurularının sonuçlanmasını bekliyor. Öte yandan olacak mı? suali vatandaşların son günlerde gündem maddeleri arasında yer alıyor. E-Devlet üzerinden alınan müracaatın yeniden neticeleri de e-Devlet üzerinden bilinecek.

2021 pandemi destek ödemesi 3. faz başvuru sonuçları! 4. faz ödemeleri...

Kimlik numarası sayılarına göre haftanın belli günlerinde yapılan müracaatlar Cumartesi ve Pazar günü sınırlama olmaksızın tüm TC yurttaşlarına açılıyor. 3. fazda pandemi yardım müracaatı alınıyor mu merak edilmeye başlandı. Bir vakittir devam eden pandemi yardım müracaat parası hala sonuçlanmadığı için vatandaşlar tarafından denetlemeler devam ediyor. Aylar evvelinde müracaat yapan vatandaşlar hala sosyal yardım müracaatlarının sonuçlanmasını bekliyor. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. ve 2. faz sosyal yardım paralarının yattığını 3. faz pandemi destek paralarının da verileceğini belirtmişti.

1000 TL SOSYAL YARDIM 4. FAZ ÖDEMELERİ YAPILACAK MI? BAŞVURULAR DEVAM EDECEK Mİ?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı pandemi sosyal yardım 3. Faz ödemelerinin yapılmaya başlamasıyla beraber binlerce vatandaş 4. Faz sosyal yardım ödemeleri ne zaman yapılacak? Sorusuna yanıt aramaya başladı. Buna göre; konuyla ilişkili olarak yapılan tüm açıklamaları sizler için haberimizde derledik.

4. FAZ PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU OLACAK MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yapmış olduğu açıklamalara göre 3. Faz için değerlendirme süreci ve başvuru kabulü devam ediyor. Bakan Selçuk'un yapmış olduğu bu açıklama çerçevesinde 4. Faz Pandemi sosyal yardım başvurusunun henüz gündemde olmadığı ve halihazırda başvuruların 3. Faz üzerinden alınması dolayısıyla buradan devam edeceği söylenebilir.

   PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

   Bir süredir devam eden pandemi destek başvuru parası hala sonuçlanmadığı için vatandaşlar tarafından sorgulamalar devam ediyor. Aylar öncesinde başvuru yapan vatandaşlar hala sosyal destek başvurularının sonuçlanmasını bekliyor. e-Devlet üzerinden alınan başvurunun yine sonuçları da e-Devlet üzerinden öğrenilecek. Peki pandemi destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

   BUGÜN HERKES 1000 TL PANDEMİ SOSYAL DESTEK ÖDEMESİ PARA YARDIMI BAŞVURUSU YAPABİLECEK!

   E-devlet 1000 TL pandemi yardımı başvurusu için BURAYI TIKLAYINIZ

   PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

   Binlerce kişinin başvuru yaptığı koronavirüsten olumsuz etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek sağlamak için verilen pandemi destek parası için başvuru yapan vatandaşlar, uzun süredir başvurularının sonuçlarını bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi başvuru yapan vatandaşların henüz sonuçları sisteme eklenmedi. e-Devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. fazının verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen vatandaşlar, pandemi destek başvuru sonuçları ne zaman açıklanır merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde de pandemi destek başvurusunun 3. fazı ne zaman verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç vatandaşlar sürekli araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan faydalanmak istiyor.

     PANDEMİ DESTEK PARASI KAÇ AY VERİLECEK?

     Birçok vatandaş pandemi destek parasının sadece bir ay verildiğini düşünüyor. Fakat durum oldukça farklı. Muhtaç durumunda olan kişilere 1.000 lira sosyal yardım parası verilmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın verdiği pandemi destek parası kaç ay verilecek sorusu için belirtelim. Başvuru sonrası ihtiyaç sahibi olan kişiler belirlendikten sonra pandemi destek parası bir kereye mahsus verilecektir. Fakat uygun görülen ailelere ödemeler bir süre devam edecektir. Pandemi destek başvurusu e-Devlet üzerinden başvurular alınmaktadır. Pandemi destek başvurusu için aşağıdaki link üzerinden işlem sağlanabilir. Eğer e- Devlet üzerinden giriş yapamıyor, şifreniz ve T.C. kimlik numaranızı bilmiyorsanız, T.C. kimlik numaranızı Nüfus Müdürlükleri'ne giderek kimlik değiştirme işlemi yaparak alabilirsiniz. Daha sonra en yapın PTT'ye giderek bir e-devlet giriş şifresi almanız gerekiyor.


     PANDEMİ SOSYAL DESTEK YARDIMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR

     Pandemi destek parasına kimler başvuru yapabilir, kimler pandemi sosyal destek parasından alabilir merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.000 lira pandemi destek parasına başvuru koşullarını resmi internet sitesi üzerinden yayınladı. İşte başvuru koşulları...

     Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Programı Başvuru Açıklaması;

     AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

     Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

     Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

     Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

     Pandemi destek başvuru sorgulama

     Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

     Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

     5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

     Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

     5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,