Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.01.2021 08:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.01.2021 08:44
ABONE OL

13 Ocak yattı mı? yatan iller hangileri oldu?

sorgulama yapan vatandaşlar 13 Ocak yattı mı sorusuna yanıt arıyor. arama motorlarında sorgulanıyor. Her ay farklı illerde ve farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşlarından faydalananlar, 2021 Ocak ayı maaşlarını bekliyor. Vatandaşlar paranın yatıp yatmadığını araştırıyor. Peki, 13 Ocak evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

13 Ocak evde bakım parası yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller hangileri oldu?

Her ay binlerce kişinin faydalandığı evde bakım maaşı arama motorlarında sorgulanıyor. 13 Ocak evde bakım maaşı yatan iller listesi merak ediliyor. Farklı iller için farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar araştırma yapıyor. Haberimizden evde bakım maaşınızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 yılı ve Aralık ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, memur, sözleşmeli personel ve memur emeklilerin aylıklarına yapılacak zam oranları da belli oldu.

2021 yılının Ocak ayından itibaren yaşlılık maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara yatacak. Evde bakım parası ise 1.544 lira 61 kuruştan 1,658 lira 19 kuruşa çıktı.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER 13 OCAK

Evde bakım maaşları henüz yatırılmaya başlanmadı. Maaşlar yatırıldığı takdirde bunu haberimizden öğrenebileceksiniz.

EVDE BAKIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Evde bakım aylığı almak isteyen durumları uygun olmayan, hasta ya da yaşlı bakıma muhtaç kişiler evde bakım aylığı nasıl alınır , evde bakım aylığı kimlere verilir araştırıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım parası başvurusu için gerekli şartlar https://www.ailevecalisma.gov.tr üzerinden incelenebiliyor.

Evde bakım parası verilecek kişilerin ailesindeki herkesin (engelliler de dahil) toplam net gelirine bakılıyor. Daha sonra evde bakım parası almak isteyen kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa 'İlçe Müdürlüklerine' başvuru yapıp beklemesi gerekiyor. Eğer evde bakım parası onaylanırsa almaya başlayacaktır.