Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

’lere e-ticaret eğitimi

süreci ’ler için e-ticareti daha da önemli hale getirirken, da devreye girdi. KOBİ’ler için e-ticaret eğitimleri başladı.

KOBİ’lere e-ticaret eğitimi

Küresel ekonomide önemi ve kullanımları gittikçe artan, özellikle salgını tedbirleri nedeniyle alışveriş hacimlerinde yüksek artışlar görülen e-ticaret, şirketler ve tüketiciler için büyük avantajlar sunuyor. Birçok konuda 'lere eğitimler veren , yeni dünya düzeninde işletmelerin geleneksel pazarlama ve satış yöntemlerinin yanı sıra dijital ortamda da var olabilmeleri için 'e-Ticarete e-Kılavuz' eğitim programı başlattı. KOBİ'lerin ve küçük girişimlerin dijitalleşmesine önem verdiklerini belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, program ile e-ticaret uygulamalarının KOBİ'lere ilk adımından itibaren her yönüyle anlatılacağını söyledi. 5 hafta sürecek eğitim sayesinde KOBİ'lerin alanında uzman uygulayıcılarla buluşmasını sağlayacaklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, eğitimin sonunda katılımcılara elektronik sertifika vereceklerini kaydetti.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

HER ALANDA BİLGİ VERİLECEK
e-ticaret uygulamaları konusunda genel bilgi verilecek.
'e-Ticaret Güven Damgası' uygulamaları anlatılacak.
e-PTTAVM platformunda ürün satışlarına yönelik bilgiler paylaşılacak.
Kişisel verilerin korunması düzenlemeleri, e- ticaret sitesinin kurulumu, ödeme ve lojistik entegrasyonları, stok yönetimi, reklam modelleri gibi teknik konular ele alınacak.
e-ihracat modelleri, satılması yasak ürün grupları, satış sonrası süreçler, sistemin lojistik, kargo, depolama süreçleri ile entegrasyonu ve maliyetlerine yönelik örnekler aktarılacak.
e-ihracatta pazar genişletilmesi, lojistik ve gümrük süreçleri, vergi hukuku, e-vatandaşlık hakkında bilgiler verilecek.