Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.07.2020 22:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.07.2020 22:48
ABONE OL

otobüsler ücretsiz mi? Yarın İstanbul’da İETT, otobüsler, metrobüs bedava mı?

otobüsler ücretsiz mi? İstanbul’da İETT, otobüsler, metrobüs bedava mı? 15 Temmuz yarın İstanbul’da otobüsler ücretsiz mi sorusuna İstanbul’da yaşayan ve otobüsle seyahat edecek vatandaşlar yanıt arıyor. Resmi ve dini tatillerde İstanbul’da otobüsler ücretsiz oluyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde otobüslerin ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı!

15 Temmuz otobüsler ücretsiz mi? Yarın İstanbul’da İETT, otobüsler, metrobüs bedava mı?

15 Temmuz otobüsler ücretsiz mi? İstanbul'da yarın İETT otobüsler metrobüs bedava mı? İstanbul'da otobüslerin ücretsiz olup olmayacağı merak edilen konulardan birisi oldu. Resmi ve dini bayramlarda birçok yerde toplu ulaşım ücretsiz oluyor. Bilindiği üzere İstanbul'da da bayramlarda ulaşım ücretsiz hale getiriliyor. Peki, 15 Temmuz otobüsler ücretsiz mi? 15 Temmuz otobüsler metrobüs İETT bedava mı?

15 TEMMUZ OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

İBB 15 Temmuz için henüz resmi bir açıklama yapmasa da, 15 Temmuz 2020'da ulaşımın ücretsiz olduğu bilgisi 153'te anons ediliyor. 153'ten yapılan anonsta;

"15 Temmuz 2020'de İETT metro, metrobüs ve otobüs hatları cumartesi günü sefer tarifesi ile bapur hatları da pazar günü tarifesine göre yapılacaktır. 15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü'nde ulaşım İstanbul'da ücretsiz olacaktır" dendi.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, resmi tatil olarak ilan edildi. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar şu şekilde:

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı "Kazan İlçesi"nin adı "Kahramankazan" olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "ve 1 Mayıs günü" ibareleri ",1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü" olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. "C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir."

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi düzenlediği darbe girişimine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil ilan edilecektir" ifadesini gerçekleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hükümet adına yaptığı konuşmanın ardından, Görüşülen ve kabul edilen teklifle Kazan ilçesinin adı "Kahramankazan" olarak değişti.

Ayrıca 15 Temmuz günü, "Demokrasi ve Özgürlükler Günü" olarak resmi tatil ilan edildi.