Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.07.2020 10:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.07.2020 10:14
ABONE OL

Son dakika: Kovid-19 nedeniyle küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine yem desteği verilecek

Son dakika haberine göre, ve Orman Bakanlığı sistemlerine kayıtlı işletmelerden, 20 başa kadar anaç sığırı veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 lira, 50 başa kadar anaç küçükbaş hayvanı bulunan yetiştiricilere de hayvan başına 6,5 lira destekleme ödemesi yapılacak.

Hayvancılık işletmelerine yem desteği müjdesi!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine bir defaya mahsus yem desteği verilecek.

Küçük Kapasiteli Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 2020 Yılında Yapılacak Yem Desteğine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ve Orman Bakanlığınca, Kovid-19 salgını nedeniyle yem tedarikinde zorluk yaşayan küçük kapasiteli hayvancılık işletmelerine, yem maliyetlerindeki artıştan olumsuz etkilenmelerini önleyerek üretimde sürdürülebilirliğin ve üretici fiyatlarında istikrarın korunması amacıyla bir defaya mahsus yem desteği sağlanacak.

Bu kapsamda, bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı işletmelerden, manda dahil 20 başa kadar (20 dahil) anaç sığırı veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 lira, 50 başa kadar (50 dahil) anaç küçükbaş hayvanı olan yetiştiricilere hayvan başına 6,5 lira destekleme ödemesi yapılacak.