Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.05.2020 22:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2020 22:43
ABONE OL

İnternetten nasıl alınır? E-Devlet 65 yaş üstü yol izni belgesi!

E-Devlet 65 yaş üstü yol izni belgesi nasıl alınır? İnternetten 65 yaş üstü seyahat izni belgesi nasıl alınır? Corona virüs tedbirleri kapsamında birçok seyahat kısıtlaması getirilmişti. Normalleşme birlikte bu yasaklar da hafifletilmeye başlandı. 65 yaş üstü vatandaşlara müjdeli haber geldi. Alınan karara göre; 65 yaş üstü kişiler 1 ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yön seyahat izin belgesi alabilecek. Peki, internetten nasıl alınır? E-Devlet 65 yaş üstü yol izni belgesi alma yollarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

İnternetten 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? E-Devlet 65 yaş üstü yol izni belgesi!

İnternetten 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? E-Devlet 65 yaş üstü yol izni belgesi vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Corona virüs yasakları nedeniyle uzun süredir evlerinde kalan 65 yaş üstü vatandaşlara müjdeli haber geldi. 65 yaş üstü vatandaşlar, 1 ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yön seyahat izni alabilecek. İzin alan kişilere bir kişi refakat edebilecek. Peki internetten 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte yanıtı…

65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra TC kimlik numaranız ve şifreyle giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra e-başvuru kısmına girip, "Seyahat İzin İşlemleri" seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bu seçeneği seçtikten sonra kişisel bilgilerinizi doldurabilirsiniz.

Ayrıca 65 yaş üstünde bulunan vatandaşlar, Alo 199 Vefa Destek Hattı'nı arayarak da seyahat izin belgesi alabiliyor.

65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT İZİN BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SMS YETERLİ OLACAK

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurularının ardından cep telefonlarına gelen onay mesajının seyahat izin belgesi yerine geçtiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, 65 yaş ve üzeri büyüklerin başvurularının ardından cep telefonlarına gelen onay SMS'inin seyahat izin belgesi yerine geçtiği belirtildi.

SEYAHAT İZNİ NEREDEN ALINIR?

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş üstü seyahat izinleriyle ilgili açıklamada bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

* 81 il valiliğine '65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar için Seyahat İzin Belgesi' konulu genelge gönderilmiştir ve hemen ardından 65 yaş ve üzeri büyüklerimizin evlerinden Seyahat İzin Belgesi başvuru yapabilmesi için e-Devlet, İçişleri Bakanlığı, e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı sistemi buna uygun hale getirilmiştir.

SEYAHAT İZNİNİ KİMLER ALABİLİR?

65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün yaptığı açıklama ile 65 yaş üzeri vatandaşların memleketlerine gitmesinin önü açıldı. 65 yaş üstü kişiler memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin ise, sağlık durumları aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin alabilecek.