Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.04.2020 10:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.04.2020 17:24
ABONE OL

, ve Bağkur emekli bayram ikramiyesi zammı var mı, yatma tarihi!

, yaklaşık 12 milyon emeklinin ikramiyelerinin tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Emekli bayram ikramiyesi zammı var mı, yatma tarihi!

Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesi bu yıl erken ödenecek. Milyonlarca emekli ikramiye sayesinde rahat bir nefes alacak. Peki, 1000 TL emekli bayram ikramiyesini kimler alabilir? Emekli ikramiye ne zaman yatacak? Her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi 1000 TL ikramiye alan emekli vatandaşlar, bu yıl ikramiyelerine erken kavuşacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SSK'lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan'da bayram ikramiyesi alacağını belirtti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Selçuk, "Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek." ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini anımsatan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankalarının 76 yaş üstü yaşlılara, aylıklarını evinde ödediğini anımsattı.

Emekli aylığını PTT'den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, istekleri halinde, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edildiğini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:

"Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz. Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. 'Hayat eve sığar' diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum."