Emeklinin promosyon masası! Türkiye Emeklililer Platformu girişimlere başladı

7 emekli derneğinden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği arasında bu ay yapılacak banka promosyonu görüşmelerinin tarafı olmak istedi. Platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde yer almak için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği nezdinde girişimlere başlama kararı da aldı. Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...

Kaynak GAZETE Giriş Tarihi 13 Şubat 2020 Güncelleme 13 Şubat 2020, 10:41
Emeklinin promosyon masası! Türkiye Emeklililer Platformu girişimlere başladı7 emekli
derneğinden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği arasında bu ay yapılacak banka promosyonu görüşmelerinin tarafı olmak istedi.
Emekli derneklerinden oluşan platform önceki gün banka promosyon gündemiyle toplandı. Toplantıda, emeklilerin promosyon rakamlarının düşük kaldığı tespitini görüşen platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde emeklilerin de masada olması ve yeni rakamların ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesi talebini benimsedi.


Platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde yer almak için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği nezdinde girişimlere başlama kararı da aldı.


'MEMUR EMSAL ALINSIN'
Türkiye Emekliler Platformu Sözcüsü Satılmış Çalışkan, kamu çalışanlarına ödenen promosyonların emeklilere de emsal teşkil etmesi gerektiğini belirterek, "Emeklilerin banka promosyonları, çalışanlarla aynı oranda olmalı ve yıllık ödenmeli" diye konuştu.