Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.02.2020 Gazete
ABONE OL

Emeklinin masası! Emeklililer Platformu girişimlere başladı

7 emekli derneğinden oluşan Emekliler Platformu, Kurumu () ile Türkiye arasında bu ay yapılacak banka u görüşmelerinin tarafı olmak istedi. Platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde yer almak için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği nezdinde girişimlere başlama kararı da aldı. Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...7 emekli
derneğinden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği arasında bu ay yapılacak banka promosyonu görüşmelerinin tarafı olmak istedi.
Emekli derneklerinden oluşan platform önceki gün banka promosyon gündemiyle toplandı. Toplantıda, emeklilerin promosyon rakamlarının düşük kaldığı tespitini görüşen platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde emeklilerin de masada olması ve yeni rakamların ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesi talebini benimsedi.Platform üyeleri, promosyon görüşmelerinde yer almak için SGK ve Türkiye Bankalar Birliği nezdinde girişimlere başlama kararı da aldı.'MEMUR EMSAL ALINSIN'
Türkiye Emekliler Platformu Sözcüsü Satılmış Çalışkan, kamu çalışanlarına ödenen promosyonların emeklilere de emsal teşkil etmesi gerektiğini belirterek, "Emeklilerin banka promosyonları, çalışanlarla aynı oranda olmalı ve yıllık ödenmeli" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.