Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.01.2020 15:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.01.2020 15:46
ABONE OL

2020 yeni işçi alımı ilanları duyuruldu mu? İŞKUR TYP genel başvuru şartları nelerdir?

2020 yeni işçi alımı ilanları duyuruldu mu? İş arayışı olan vatandaşlar İŞKUR TYP güncel ilanlarının yayınlanıp yayımlanmadığı hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Toplum Yararına Programları (TYP) ilanları aracılığıyla belirli tarihler aralığında işçi alımı yapılıyor. Başvuru yapmayı düşünenler İŞKUR TYP ilanları hakkında detayları öğrenmek istiyor. Kurum aracılığıyla duyurulan ilanlarla çeşitli alanlarda işçi istihdamına büyük katkı sunuluyor. Peki, İŞKUR TYP genel başvuru şartları nelerdir? İşte merak edilen detaylar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programları (TYP) ilanları, on binlerce kişi tarafından araştırılıyor. İş arayışı olan vatandaşlar İŞKUR'un resmi sitesinde bulunan Toplum Yararına Programlar alanında belirli zamanlarda işçi alımı ilanlarını bekliyor. Duyurulan tarih aralığında TYP ilanlarıyla binlerce kişi iş sahibi olurken yeni ilan duyurusunun yapılıp yapılmadığı hakkındaki araştırmalarda artış yaşandığı görülüyor. Peki, 2020 İŞKUR TYP yeni işçi alımı ilanları duyuruldu mu? İŞKUR TYP genel başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

İŞKUR TYP İŞÇİ ALIMI İLANLARI DUYURULDU MU?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programları (TYP) yeni işçi alımı ilanları henüz yayınlanmadı. Kurum tarafından ilanlar yayınlandığında haberimizin içerisinde yer alacak.

İŞKUR TYP İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR TEMİZLİK GÖREVLİSİ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.