Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.01.2020 09:02
  • Son Güncelleme: 17.01.2020 09:02

? SGK, , Bağ-Kur emekli Ocak ayı maaş sorgulama!

Memur ve emeklinin mı ve alacağı fark 3 Ocak'ta belli olmuştu. ve Bağkurlu'nun zamlı maaşları yarından itibaren yatacak. Memurlar zamlı maaşını ayın 15'inde çekti ancak 14 günlük fark da alacak. Memur emeklileri ise farkı için gün sayıyor. lı maaş hesaplama nasıl yapılır? İşte SSK, Bağ-Kur emeklisi maaş hesaplama... SGK'nın resmi sitesinde yer alan sayfada emekliler ve memurlar zam sonrası maaşlarının ne kadar olduğunu hesaplayabiliyor. Kişilerin e-devlet şifreleri olmaması ya da e-devlet harici ne zaman emekli olurum sorgusu yapabilmeleri SGK'nın kendi internet sistemi üzerinden de mümkündür.

Emeklinin zamlı maaşı yarın hesapta

Emekli maaş zamları ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 12.5 milyon emekli, dul ve yetim ile 3 milyona yakın memurun alacağı zam 3 Ocak'ta açıklanan enflasyonla birlikte belli olmuştu. Buna göre; SSK ve Bağkur emeklisine bu aydan itibaren yüzde 6.49 zam yansıtılacak. SGK tarafından sorgulamaya açılan yeni uygulama ile vatandaşların emekli olduklarında alacakları maaş tutarlarını bir tıkla öğrenebilmekte. Emekli olursam kaç para alırım, emekli olursam ne kadar tazminat alırım? Soruları vatandaşlar tarafından sorgulanmakta. İşte ne zaman emekli olurum ve emekli maaş maaşı hesaplama.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.