Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.01.2020 Gazete
ABONE OL

Yüksek kat dönemi bitiyor

, imar alanında devrim niteliğinde değişiklikleri içeren 37 maddelik kanun teklifini dün Başkanlığı'na sundu. Teklifle Başkan 'ın vurgu yaptığı yatay mimariye geçişin sağlanmasından parsel bazlı imar değişikliğine son verilmesine, kaçak yapılara tapuya bildirim zorunluluğu getirilmesinden sahil kesimlerinde kumsala iskele yapımının yasaklanmasına kadar şehircilikle ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor.

Yüksek kat dönemi bitiyor
AK Parti, imar alanında devrim niteliğinde değişiklikleri içeren 37 maddelik kanun teklifini dün TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifle Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın vurgu yaptığı yatay mimariye geçişin sağlanmasından parsel bazlı imar değişikliğine son verilmesine, kaçak yapılara tapuya bildirim zorunluluğu getirilmesinden sahil kesimlerinde kumsala iskele yapımının yasaklanmasına kadar şehircilikle ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor. Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Mevcut binalar tıraşlanmayacak" açıklaması yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.