Bugünkü
Takvim

Rekorlar cepte

Türk Telekom, 9 ayda rekorlara imza attı. 2008'deki halka arzdan bu yana son 11 yılın en iyi ilk 9 aylık büyüme ve faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK) değerlerine ulaşıldı.

Rekorlar cepte
Türk Telekom, 9 ayda rekorlara imza attı. 2008'deki halka arzdan bu yana son 11 yılın en iyi ilk 9 aylık büyüme ve faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK) değerlerine ulaşıldı. 2019'un 9 ayında yıllık yüzde 15.6 büyüme ile 17.4 milyar lira gelir elde eden Türk Telekom, 2008'deki halka arzdan bu yana ilk 9 aylık dönemler içerisinde en yüksek gelir artışını gerçekleştirdi. Türk Telekom'un net kârı da son 7 yılın en yüksek 9 aylık değeri olan 1.9 milyar lira olarak gerçekleşti. Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, ilk yarıda kaydettikleri başarılı performansı 3. çeyrekte de sürdürdüklerini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.