Bugünkü
Takvim

Memura fazla mesai zammı

Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri ve yurt içi harcırahları yeni yılda zamlanacak. Yeni yılda memurların saat başı fazla çalışma ücreti yüzde 6.1 artışla 2.26 lira olacak. Yurt içi gündelikler de 42,15- 73,25 liraya yükselecek.

Memura fazla mesai zammı
Devlet memurlarının fazla mesai ücretleri ve yurt içi harcırahları yeni yılda zamlanacak. 2020 yılı Bütçe Kanunu Teklifi verilerine göre; memurların saat başı fazla çalışma ücreti yeni yılda yüzde 6.1 artış gösterecek. 2,13 lira olan saat başı fazla mesai ücreti, 1 Ocak'tan itibaren 2,26 lira olarak uygulanacak. Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan personele ve makam şoförlerine ayda 90 saati, genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görevli şoförlere de 60 saati geçmemek üzere 2,25 lira yerine 2,39 lira fazla mesai ödenecek. Harcırah Kanunu uyarınca verilecek yurt içi gündelik ve tazminat tutarları da belirlendi. Yeni yılda TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarının yurt içi gündelik tutarı 67,4 liradan 73,25 liraya çıkacak. En alt kademedeki memura ise 42,15 lira ödenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.