Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.10.2019 08:59
  • Son Güncelleme: 27.10.2019 16:11

, , , Halkbank, ve Garanti bankası belli oldu

Kamu bankaları ile başlayan kredi faiz indirimleri tüm hızı ile devam ediyor. Kredi faiz indirimi sonrasında vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Faiz indirimlerinin ardından talebini canlandığı ve kredili konut satışı Eylül'de yüzde 410.2 artarak aylık bazda tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu anlamda ev ve konut sahibi olmak isteyen yüz binlerce vatandaş güncel kredi nı araştırıyor. Hatta kredi türüne göre vatandaşların bankalardan alacakları kredilerde güncel kredi faiz oranları %1' in altına bile düştü.

En uygun krediyi hangi banka veriyor? İşte güncel oranlar

Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türü. Kredinin vadesi genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 30 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisine başvurmak için satın almak istediğiniz konuta karar verdikten sonra kredi imkanları sunan bankaları araştırmanız gerekir. Sizin için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız ve başvurmanız gerekecektir. Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.