Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.10.2019 12:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.10.2019 12:56
ABONE OL

Kredi faiz indirimleri devam ediyor! 12 Ekim TEB, Halkbank, Ziraat, İş Bankası ve Vakıfbank

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'nın ardından özel bankalarda da faiz indirimleri yapılmaya başlandı. Kredi ihtiyacı olan vatandaşlar, bu gelişmelerin ardından güncel nı araştırmaya başladı. Peki, güncel kredi faiz oranları ne kadar oldu? Kredi faizlerinde son durum nedir? İşte 12 Ekim TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve diğer bankaların güncel kredi faiz oranları...

En uygun krediyi hangi banka veriyor?

12 Ekim kredi faiz oranları ne kadar? Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapmasının ardından kamu bankalarının öncülüğünde özel bankalardan faiz indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Peş peşe gelen indirim haberlerinin ardından kredi kullanmak isteyen vatandaşlar en uygun kredi veren bankaları araştırmaya başladı. Peki, güncel kredi faiz oranları ne kadar oldu? İşte 12 Ekim TEB, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve diğer bankaların güncel kredi faiz oranları...

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Tüketici kredisi: 1.35
Taşıt kredisi: 1.25
Konut kredisi: 0.99

12 Ekim tarihli diğer bankaların kredi faiz oranları için bir sonraki sayfayı ziyaret ediniz...

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99
İhtiyaç kredisi: 1.35
Taşıt kredisi: 1.25

HALKBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: Halkbank müşterileri: 1.25 - Diğer müşteriler: 1.35
Taşıt kredisi: 1.25
Konut kredisi: 0.99

TEB FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.25
Taşıt kredisi: 1.25
Konut kredisi: 1.15

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.55
Taşıt kredisi: 1.39
Ev kredisi: 1.17

KAMU BANKALARINDAN TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtlar için;

İş birliği kapsamında Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri hazırlandı. Böylece firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye'de üretilen binek ve ticari taşıtların alımında uygulanan kredi faizleri düşürüldü.

Hazırlanan paketler doğrultusunda, fiyatı 50 bin ila 120 bin arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0,49-0,69 bandında uygulanacak.

Fiyatı 72 bin ila 120 bin arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30-60 ay vadeli kredi; aylık yüzde 0,49-0,69 faiz oranı ile kullanılabilecek.

Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedefleniyor.

Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais olurken, ticari araçlarda Fiat, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa şeklinde açıklandı. Kampanya, 1 Ekim-31 Aralık döneminde geçerli olacak.

ANLAŞMALI FİRMALAR

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa