Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.10.2019 09:42
  • Son Güncelleme: 06.10.2019 10:04

Kiralarda etkisi! Fiyatlar bir anda fırladı

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen 5,8'lik in ardından az katlı, müstakil ve yeni yapılmış konutlara talep yükseldi. Artan talep sonrası kiralarda 300-400 liraya varan artışlar yaşandığı görüldü.

Kiralarda deprem etkisi! Fiyatlar bir anda fırladı

İstanbul i sonrası az katlı ve müstakil binalara talep artarken, özellikle 6-7 yaş ve altı konutlar tercih edilmeye başlandı. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, yüksek risk içeren ilçelerde düşük katlı ve 6-7 yaşın altındaki binalara ilginin yüksek olduğunu belirtti. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa da, "Düşük katlı ve yaşı genç binalara talep arttı." dedi. Özellikle kiralık talebinin çok fazla olduğu belirtildi.

300-400 LİRA ARTIŞ VAR
Akşam'ın haberine göre yeni binalara ilginin özellikle kira fiyatlarını artırdığı belirtildi. Emlakçılar özellikle Avcılar, Büyükçekmece gibi bölgelerde kiraların arttığını bildirirken, deprem sonrası 300-400 liralık artış yaşandığı kaydedildi.

İLANLAR DA DEĞİŞTİ: DEPREME DAYANIKLI
Özellikle eski evlerde yaşayanlar yeni ev arayışına girerken, emlak ilanları da değişmeye başladı. Deprem sonrası ev ilanlarına "depreme dayanıklı", "yeni bina", "deprem yönetmeliğine uygun" gibi özellikler eklenmeye başladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.