Bugünkü
Takvim

'ye aktı!

12 bin yıllık geçmişiyle dünyanın en eski tapınağı kabul edilen ’ye, 7 ayda 2.1 yerli-yabancı geldi. Yıl sonuna kadar 4 milyon ziyaretçi bekleniyor.

Göbeklitepe'ye turist akını

2019'un ' Yılı' ilan edilmesiyle gözlerin çevrildiği, 'daki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe, yerli-yabancı lerin ilgi odağı oldu. 12 bin yıllık geçmişiyle dünyanın en eski tapınağı kabul edilen Göbeklitepe'ye, 7 ayda 2.1 milyon turist geldi. Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkan Yardımcısı Selim Bakır, yıl sonuna kadar 4 milyon ziyaretçiye ulaşmayı beklediklerini söyleyerek, "Aşırı talep karşısında tedbirimizi aldık. En başta bölgeyi bilmeyen rehberlere Göbeklitepe ve uzmanlık eğitimi kursu açtık. 46 kişi kursa katıldı. Şu an 128 rehbere ek olarak, 46 rehber arkadaşı Göbeklitepe için eğitmiş olduk" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.