Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.08.2019 08:53
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 08:53

Avrupa Merkez sı: Banka batıyor!

Avrupa Merkez sı, `da Banka`nın batmakta olduğuna işaret etti ve tasfiye edilmesine istedi. Yapılan açıklamada, PNB Banka'nın sermaye durumunun ciddi şekilde kötüleştiği, varlıklarının yükümlülüklerinden daha az olduğu belirtildi.

Dev banka batıyor!
Avrupa Merkez sı (), Merkez Bankası Başkanı Ilmars Rimsevic'i rüşvet istemekle suçlayan Banka'nın batmakta olduğuna işaret etti ve ulusal yasalar çerçevesinde tasfiye edilmesini istedi.

PNB Banka, 550 milyon euro varlık büyüklüğü ile ECB'nin denetim gözetimi altında en küçük bankalardan biri.

ECB yaptığı açıklamada, PNB Banka'nın sermaye durumunun ciddi şekilde kötüleştiğini, varlıklarının yükümlülüklerinden daha az olduğunu belirtti.

PNB Banka'nın yönelttiği suçlamalar nedeniyle Rimsevic aylarca görevinden uzaklaştırılmış, iddiaların kanıtlanamaması sonrası Avrupa Adalet Divanı kararı ile geri dönmüştü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.