Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.07.2019 08:31
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.07.2019 10:01
ABONE OL

Kripto dolandırıcılar Rahmi Koç ve isimleriyle tuzağa düşürüyorlar

Dolandırıcılar bu kez sanal paralara sardı. Rahmi Koç’tan ’a birçok işadamının adını kullanan dolandırıcılar, bu kişilerin ‘CryptoRobo’ adlı yazılımla zengin olduğunu iddia ediyor. Üçkağıtta sınır tanımayan dolandırıcılar, Onursal Başkanı Rahmi Koç'un bir sitesindeki röportajındaki ifadelerle oynayarak, bu siteye para yatırdığını ve sistemin herkesi kısa sürede milyoner yapacağını söylediğini yazdı. Dolandırıcılardan haberdar olur olmaz Koç Holding'in konuyu adli mercilere taşıdığı öğrenildi.

Dünyada yatırımcıların yeni kazanç kapısı sanal paralar, dolandırıcıların da adresi oldu. 'nin ve dünyanın tanınmış simalarının 'CryptoRobo' adlı bir yazılımla servetlerine servet kattığını iddia eden dolandırıcılar, Rahmi Koç'tan 'a, 'tan 'e kadar pek çok kişinin adını kullanıyor. ten yapılan haberler ve reklamlarda Bitcoin, Ripple, Ethereum, Monero, Zcash gibi kripto para birimlerinden yüzde 10 bin ve üzeri getiri sağlanacağı iddia ediliyor. Hatta dolandırıcılar o kadar ileri gidiyor ki, ünlü işadamlarının sahte röportajlarını yayınlayıp, 'CryptoRobo' yazılımıyla para kazandıklarını dahi öne sürüyor.KOÇ'LA TUZAK KURDULAR
Üçkağıtta sınır tanımayan dolandırıcılar, Onursal Başkanı Rahmi Koç'un bir internet sitesindeki röportajındaki ifadelerle oynayarak, bu siteye para yatırdığını ve sistemin herkesi kısa sürede milyoner yapacağını söylediğini yazdı. worldnews-live.com.tr adresinde haberleştirilen yazıda Koç'un fotoğraflarına yer verilirken, 'CryptoRobo'ya para yatırdığına ilişkin sahte dekontlar da paylaşıldı. İnternet sitesindeki haberde, CryptoRobo'nun Richard Branson, Elon Musk ve Bill Gates tarafından desteklendiği de iddia edildi.

HOLDİNG DAVA AÇTI
Dolandırıcılardan haberdar olur olmaz Koç Holding'in konuyu adli mercilere taşıdığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Koç Holding, Rahmi Koç'un adını kullanarak sahte haber üreten bu siteye İstanbul Anadolu Adliyesi'nde dava açtı.YÜZDE 10 BİN KAZANÇ VAADİ
Sisteme giren üye sayısını artırmak için ünlü işadamlarının adını kullanan dolandırıcılar, vatandaşları kolay yoldan para kazanma vaadiyle kandırıyor. CryptoRobo adlı yazılım sisteminin bir yapay zeka aracılığıyla paranızı değerlendirdiği söyleniyor. Sistemi bilgisayarınıza veya telefonunuza yüklemeniz ve para yatırmanız isteniyor. Daha sonra bu yazılımın siz uyurken dahi adınıza kripto paralarda işlem yaptığı, kazanç sağladığı söyleniyor.

SABAH